Nihat Doğan barış için Diyarbakır’da!

Perşembe, 21 Mart 2013 11:06

136385971810497Son zamanlarda sosyal mesajlarıyla gündeme gelen şarkıcı Nihat Doğan, Nevruz kutlamalarına katılmak için Diyarbakır’a gitti.

Abdullah Öcalan’ın PKK’ya yapması beklenen eylemsizlik ve sınır dışına çekilme çağrısı sebebiyle gözler, bugün Diyarbakır’da yapılacak Nevruz kutlamasına çevrildi.

Bir milyondan fazla kişinin katılması beklenen Nevruz kutlamalarına Türkiye ve Dünya’dan yüzlerce basın mensubunun yanı sıra pek çok ünlü ismi de ağırlayacak.

Yaklaşık bir aydan beri hazırlık yapan BDP ve DTK, Nevruz’da tarihi bir kalabalığın toplanmasını arzuluyor. Hedef, 3 milyon kişiyi Nevruz Parkı’nda bir araya getirmek.

Nevruz kutlamasının en ilginç yüzlerinden biri de şüphesiz Şarkıcı Nihat Doğan olacak. Geçtiğimiz haftalar Chavez’in cenaze töreni çin Venezuella’ya giden Doğan, bu sabah da Nevruz kutlamaları için Diyarbakır’a gitti.

Ünlü türkücü Nihat Doğan Diyarbakır’a gittiğini twitter ’dan ‘barış için Amed’e gidiyorum’ diye duyurdu.

İşte Nihat Doğan’ın twitter’dan verdiği barış mesajları:
- bugun Amed’e buyuk bir heyecanla Newroz’a degil barisa kosuyormusuz gibi bir his var icimde.unutmayalim ki Baris birlestirir savas boler.

- Newroza karsi Facede orgutlenenleri bilisim suclari polisi yakinen takip etmekte.Gaza gelip oyuna gelip,kodeste bulmayin kendinizi uyariyorm

- İc savas cikarma noktasinda provokasyon yapip kitleleri harekete gecirenlerin cezasinin muebbet hapis oldugunu hatirlatmak isterim.uyariyorm

- Ve ucaga biniyor,Baris icin Amed’e ucuyoruz

AYŞE ÖZYILMAZEL DE DİYARBAKIRDA!
Diyarbakır’daki bu tarihi güne tanıklık eden başka bir ünlü isim daha var. Ayşe Özyılmazel sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Diyarbakır’da olduklarını yazıp bir de fotoğraf paylaştı.

 

2_3844