“Neyi yemediğin değil, neyi yiyeceğin önemli” İşte püf noktalar

Salı, 14 Mayıs 2013 11:08

Dipnot.tv canlı yayın programı Tabu’da bu hafta beslenme ve sağlık konusundaki tabuları ve bu konuda doğru bildiğimiz yanlışları tartıştık.

Sade Hayat Derneği’nden Bahadır Cevizci’nin konuk olduğu Tabu’da öncelikle alternatif tıp, geleneksel tıp, tamamlayıcı tıp ve modern tıp kavramları konuşuldu. Sağlık konusunda aşılanma ve bağışıklanmanın yanlış anlaşıldığından bahsedildi. Aşı olmanın bağışıklık kazanmak için yegane yol olmadığını söyleyen Bahadır Cevizci aşılanmanın modern tıp tarafından uygulanabilir ve pazarlanabilir bir yöntem olarak görüldüğünü ve bu yüzden yaygın olduğunu belirtti. Aşı olsak da olmasak da bağışıklık sistemimizi güçlendirici şeyler yapabileceğimiz söylendi.

Beslenme şekillerimizin de sağlığımıza büyük etkisi olduğundan bahsedildi. Sık yemenin sindirim sistemimizi zorladığını belirten Bahadır Cevizci dışarıda katkı maddeli ve sağlıksız bir besin yemek yerine aç kalmanın tercih edilebileceği söyledi. Ne yememem gerekiyor diye düşünmekten çok neyi yememiz gerektiğine odaklı bir yaşam sürmenin daha kolay olacağı söylendi.

Tabu programı haftaya kaldığı yerden bilmediklerimizin veya merak ettiklerimizin kapısını aralamaya devam edecek. Her Salı saat 21:00’deki programımızda tabularınızı yıkmaya hazır olun!

En büyük tabu, tabuların tartışılmasıdır diyor, haftaya Salı günü saat 21:00’deki programımıza katılımınızı bekliyoruz. Dipnot.tv Tabu programına Google Plus sayfamızı takip ederek ve canlı yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz!

hangout-nasıl-yapılır-yatay