New York’ta uçak pistten çıktı

Salı, 23 Temmuz 2013 14:56

us-laguardia-crash-landing-ABD’de Nashville-New York seferini yapan Boeing 737 tipi uçak New York LaGuardia havalimanına inişi sırasında ön takımlarında meydana gelen arıza nedeniyle gövdesinin üzerinde pistten çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Southwest havayollarının 345 sefer sayılı uçağı iniş sırasında piste temas ettikten sonra ön iniş takımında sorun meydana geldi. Uçağın, 149 yolcu ve mürettebatla iniş yapmasından sonra, ön tekerleklerini tutan direği çöktü. Gövdesinin ön kısmı zeminde sürüklenerek pistten çıkan uçak çimlerle kaplı alanda durabildi.

Amerikan Federal Havacılık yetkilileri uçağın burnunu piste çarpması sırasında 10 yolcunun çeşitli yerlerinden yaralandığını duyurdu. Olay anı uçakta bulunan bir yolcu tarafından cep telefonuyla saniye saniye görüntülendi.

Uçakta arka kapıdan tahliye edilen yolcu ve mürettebattan 10′unun yaralandığı belirtildi. Uçağın pistten çıkması üzerine havalimanı bir süre ulaşıma kapatıldı.

San Francisco Havalimanı’nda da 6 Temmuz’da Asiana Havayollarının uçağı iniş sırasında kaza yapmış ve üç kişi hayatını kaybetmişti.