Netflix İçeriklerini Artıracağını Açıkladı

Salı, 23 Şubat 2016 16:04

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de de hizmet vermeye başlayan Netflix, Barselona Dünya Mobil Kongresi’nde açıklamalarda bulundu. Netflix’in yetkilileri, içerik konusunda agresif bir artışa gideceklerini açıkladı.

image
İçerik konusunu her platform gibi ciddiye aldıklarını belirten Netflix yetkilileri, yeni sezonda aralarında oldukça popüler olan House of Cards gibi dizilerin de bulunduğu tam 30 diziyi kullanıcılarına sunacaklarını belirttiler.
Milyonlarca üyesi olan Netflix, Ultra HD video kalitesindeki videoları 2016 yılında toplam programlarının 600 saatin üzerinde olacağını belirtti. HDR formatının kullanıcılara en az seviyede takılma ile ulaştırmak için farklı sıkıştırma denemelerini yaptıklarını belirten şirket yetkilileri, bant genişliğin çok büyük olmasından dolayı bu denemelerin hiç kolay olmadığının da altını çizdi.
Aynı zamanda mobil olarak da hizmet veren Netflix, 2016 yılında yeni IOS versiyonlarının da yayınlanacağını duyurdu. Yeni IOS versiyonuna Arapça dil desteği, veri kontrolü ve otomatik oynatma gibi yenilikler eklenmesi bekleniyor.