Nejat İşler ailesinin isteği üzerine İstanbul’a nakledildi

Çarşamba, 22 Ocak 2014 13:53

Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçirdiği rahatsızlık sonucu 5 gündür özel bir hastanede yoğun bakım ünitesinde uyutularak tedavisi devam eden sanatçı Nejat İşler, bu sabah 07.30′da Milas- Bodrum havalimanından ambulans uçak ile İstanbul’a nakledildi.

17 Ocak Cuma günü Acıbadem Bodrum Hastanesi acil servisine başvuran ve şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı septik şok tablosu saptanan İşler, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınmıştı.

DHA’nın haberine gore Burada yapılan tedavinin ardından doktorlar, İşler’in İstanbul’a sevk edilmesine karar verdi.

NEJAT İŞLER İSTANBUL’A GETİRİLDİ

Bu sabah Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ambulansa alınan Nejat İşler polis eskortu eşliğinde Maslak’taki Acıbadem Hastanesine getirildi.

Aynı anda iki ambülans hastaneye giriş yaptı. Gazetecilerin beklediği acil servisin önüne giden ambulans boş çıktı. Nejat İşler’i taşıyan ambulans ise arka otoparktan hastaneye girdi. İşler, sedyeyle otopark içinden yatacağı yoğun bakım ünitesine çıkarıldı.

İSTANBUL’A SEVKİNİ AİLESİ İSTEDİ
Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Aksoy; Nejat İşler’in transferi İstanbul’da yaşayan ailesinin isteği üzerine gündeme gelmiş ancak hastalığının kritik bir evrede olması ve hayatı riskinin yüksekliği nedeni ile transferin olumsuz sonuçlara yol açabileceği göz önüne alınarak bugüne kadar yapılmamıştır. Sanatçının yoğun bakım ünitesinde 5 günlük tedavinin sonucunda klinik ve laboratuvar belirtilerinde yaşanan olumlu gelişmeler, bugün itibarı ile transferi mümkün kılmıştır.” dedi