Nafer Ermiş: Sosyal medyaya kadar medya tek yanlı bir araçtı

Salı, 16 Nisan 2013 23:31

Dipnot.tv canlı yayın programı Tabu’da bu hafta sosyal medya ve tabular hakkında konuşuldu.

Sokaktaki tabularla sosyal medyadaki tabuların farklılaşmadığı hatta sosyal medyanın kendi içerisinde yeni tabular ürettiği söylenen canlı yayında, takipçisi az olsun çok olsun herkesin yasaklanma ya da tepki görme kaygısı yaşadığından bahsedildi.

Hukuk açısından Twitter’da boşluklar olduğu, “ben yazmadım” denildiği zaman herhangi bir cezadan kurtulunabileceği söyleyen Nafer Ermiş, her dava açılanın mahkum edilemediğinden bu noktada Fazıl Say’ın cezasının sembolik bir anlam ifade ettiği söyledi.

Twitter fenomenlerinden Nafer Ermiş, Twitter’ın devletin gelip kurallar dayatmadığı aslında özgür bırakılmış bir toplum olduğunu fakat Twitter’daki bu toplumun kendi kurallarıyla bir devlet kurabilecek kapasitede olduğunu söyledi.

Tabu programı haftaya kaldığı yerden bilmediklerimizin veya merak ettiklerimizin kapısını aralamaya devam edecek. Her Salı saat 21:00’deki programımızda tabularınızı yıkmaya hazır olun!

En büyük tabu, tabuların tartışılmasıdır diyor, haftaya Salı günü saat 21:00’deki programımıza katılımınızı bekliyoruzç Dipnot.tv Tabu programına Google Plus sayfamızı takip ederek ve canlı yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay