Mykonos Rehberi

Perşembe, 31 Temmuz 2014 13:55

Mykonos’ta Ulaşım

Mykonos adasına iki türlü ulaşım sağlanıyor. Yaz aylarında İstanbul’dan direkt veya Atina aktarmalı, diğer adalardan feribotla veya uçakla ya da teknenizle gidebilirsiniz. Ada içi ulaşımda araba kullanılıyor; fakat adada 50′ye yakın taksi olduğu için en uygun ulaşım için ATV ya da scooter olduğunu söyleyebiliriz. Her plaja giden otobüslerin olduğunu da söylemeden geçmemek lazım.

konaklama2

Mykonos’ta Eğlence

Muhteşem plajları ve dillere destan bir gece hayatı ile meşhur olan Mykonos tam anlamıyla bir eğlence adası. Plajlarda öğleden sonra başlayan eğlence, sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Sabah geç bir kahvaltı ve biraz deniz keyfinden sonra tekrar bu eğlence akımına kendinizi bırakıyorsunuz. Zaten adada her şey buna göre düzenlenmiş. O yüzden akşam yemekleri de geç saatlerde yeniliyor. Mykonos’a gittiğinizde uğramanız gereken eğlence adresleri:

paradise1

Mykonos’ta plaj partisi denince akla ilk gelen yer : Nammos… Öyle ki burada eğlenmemek imkansız. En önemli geleneklerinden biri ise masalara çıkıp dans etmek ve şampanya patlatmak..

Mykonos’un bilinen ve en büyük gece kulübü ise Paradise Club. Mykonos’un meşhur çılgın eğlencelerine şahit olmak istiyorsanız mutlaka buraya gitmelisiniz.

Bitmek bilmeyen eğlenceleriyle ün salmış bir yer olan Cavo Paradiso atlanmaması gereken bir durak. Dünyanın en iyi 10 kulübü arasında olan Cavo Paradiso’da ünlü DJ’lerin performanslarıyla uykusuz gecelere hazır olun.

Mykonos’ta Yeme İçme

Mykonos sadece plaj ve eğlenceden oluşmuyor. Leziz Yunan mutfağını tatmadan buradan dönmemeli. İşte uğramanız gereken adresler;Taverna Niko’s

 

Taverna Niko’s: Taverna Niko’s  Mykonos’ta mutlaka uğranması gereken bir adres. Menüsü deniz ürünü ağırlıklı olan restoranda, ahtapot ızgara, peynirli kabak çiçeği dolması, deniz kestanesi ise favori.

Katrin: Adanın en eskilerinden, Yunan-Fransız füzyonu Katrin’de, çalışanlar Katrin’in kızı-damadı liderliğinde her gece mükemmel sunumlar yapıyorlar. Menüdeki her yemek çok lezzetli ve istediğinizde tarifini sizinle paylaşmaktan çekinmiyorlar.

Leto Restaurant: Chora bölgesindeki Leto Restaurant iskorpit balığı, dana bonfile, dorado fileto ve parfait praline gibi yerel lezzetleriyle tanınıyor. Öğlen yemeği için giderseniz, Leto’nun muhteşem havuzundan gün boyu faydalanabilirsiniz. Havuz, akşamları ise harika ışıklandırmasıyla romantik bir atmosfer yaratıyor.

 

Tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play