“Bebekler için önemli olan müzik değil, ezgidir”

Cumartesi, 23 Şubat 2013 20:18

Dipnot.tv canlı yayınlarından Renkli Sesler programında, müziğin anne karnından yetişkin olana kadar üzerimizde bıraktığı etki konuşuldu.

Bebeklerle anne karnında da dışarıda da iletişim kurmanın çok zor olduğunu söyleyen Serenat Simser , müziğin bebekler ve çocuklarla iletişim kurmanın bir yolu olduğunu söyledi. Serenat Simser, bebeklerin anne karnındayken, annenin dinlediği müzikten etkilenmediğini düşünenlere katılmadığını da sözlerine ekledi.

Sosyal psikolog Erdem Omuris, anne karnından yetişkin olana kadar, müziğin üzerimizdeki etkilerini ve insanın gelişimini nasıl etkilediğini anlattı.

Psikolojimiz için özellikle dinlememiz gereken müzik türleri olmadığını söyleyen Erdem Omuris, kendimizi iyi hissettiğimiz müziklerin bize iyi gelecek müzikler olduğunu söyledi.

Benzer durumun bebek ve çocuk gelişimleri için de geçerli olduğunu söyleyen Omuris, bebek ve çocuklar için müzikten çok ezginin önemli olduğunu söyledi.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına katılmak için tek yapmanız gereken Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip etmek ve yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklamak!

Hangout-Nasıl-Yapılır-yeni