Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye katılma tarihi belli oldu

Cumartesi, 24 Ağustos 2013 10:46

mustafa-sarigul-640x3601 Eylül, 9 Eylül ve 30 Ağustos gibi birbirinden farklı birçok tarihte CHP’ye katılacağına yönelik haberler çıkan Mustafa Sarıgül’ün son kez “CHP’ye katılacağı tarih” belli oldu.

8 Eylül’de yapılacak Parti Meclisi’nde Sarıgül’ün geleceği dedikodularına karşın bu adımın “şimdilik” atılması beklenmezken, ekim ayı ortalarından Sarıgül’ün resmi başvuruyu yapacağı kaydediliyor.

29 EKİM’DE AÇIKLANIYOR
Bu başvurunun ardından toplanacak PM’de Sarıgül’ün CHP’ye üyeliğinin kabul edilmesinin ardından adının açıklanması gündemde. Vatan’dan Kıvanç El’in haberine göre, CHP kulislerinde “29 Ekim’de Sarıgül ismi açıklanacak” iddiası da dillendiriliyor.

İnanılır gibi değil! Bu yöntem ingilizce konuşturuyor. Uzmanların tavsiye ettiği ingilizce konuşma yöntemi nedir? Tıklayın!
İstanbul için adı geçen güçlü isimlerden Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in ise süreci beklediği ifade ediliyor. CHP’de bazı isimler Sarıgül’ün partiye gelmeyeceği görüşünde. İşadamı ve eski Galatasaray yöneticisi Adnan Öztürk’ün de adı adaylık geçerken, Gaziantep eski Belediye Başkanı Celal Doğan ve Prof. Dr. Semih Eryıldız, resmi başvuru yaparak, aday adayı olmuştu.

Belediye başkanlıkları aday adaylığı için 2 Eylül’de başvurular sona erecek ancak bu sadece il ve ilçeleri kapsıyor. Genel Merkez’e yapılacak başvurular YSK takvimine göre ayarlanacak. YSK takvimine göre adaylar seçimlere 45 gün kalana kadar açıklanabiliyor. Bu durumda “Sarıgül’ün 2 Eylül’e kadar başvurması gerek” yorumlarının geçerliliği kalmıyor.

CHP’NİN ÜSKÜDAR HEDEFİ
CHP’nin elinde İstanbul’daki 39 ilçeden 12′si; Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bakırköy, Beşiktaş, Büyükçekmece, Çatalca, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Sarıyer, Silivri bulunuyor. Anketlere göre CHP 12 ilçe belediyesini elde tutulabiliyor. Bu 12 ilçeden bazılarının başkanlarının değiştirileceği ifade ediliyor. Sarıgül’ün CHP’den aday olması durumunda Şişli ilçesi de CHP’ye geçecek. İstanbul’da Başbakan Erdoğan’ın da evinin bulunduğu Üsküdar’da CHP özel bir çalışma yapmayı planlıyor. Üsküdar’da 2009′da AK Parti 113 bin, CHP 87 bin oy aldı.