Muslera ve Burak Yılmaz satılıyor mu? G.Saray sıcak bakıyor!

Cumartesi, 27 Nisan 2013 13:12

burak-yılmaz-muslera-23-02Galatasaray yönetimi, adı transfer gündeminden hiç düşmeyen Fernando Muslera ve Burak Yılmaz ile ilgili kararını verdi.

Fernando Muslera ve Burak Yılmaz gösterdikleri performans ile Avrupa’nın dev kulüplerinin gündeminden hiç düşmüyor. Muslera, Barcelona ve Arsenal’ın transfer listesindeki yerini alırken, Burak Yılmaz’ı ise Atletico Madrid, Tottenham, Manchester United ve Napoli’nin takip ettiği biliniyor.

Galatasaray yönetimi ise bu iki yıldızını satmayı düşünmese de 20 milyon euronun üzerinde bir teklif gelmesi halinde satışa sıcak bakıyor.

MUSLERA 12 MİLYON EUROYA GELMİŞTİ

2011 yılında Lazio’dan Galatasaray’a transfer olan Muslera’nın toplam bonservis maliyeti 12 milyon euroyu bulmuştu.

Uruguaylı kalecinin bonservisinin yüzde ellisine sahip olan Montevideo Wanderers kulübüne 6 milyon 750 bin euro ödenirken Lazio’ya da 5 milyon 250 bin euro ödeme yapıldı. Sarı-kırmızılı yönetim başarılı kaleciyi 20 milyon euronun üzerinde bir teklif gelmesi halinde satmayı düşünüyor.

TERİM, BURAK’I BIRAKMIYOR

Şampiyonlar Ligi’nde attığı goller ile Avrupa’nın konuştuğu Burak Yılmaz, sezon başında Trabzonspor’da 5 milyon euroya Galatasaray’a katılmıştı. Fatih Terim ve Galatasaray yönetimi golcü oyuncuyu bırakmayı düşünmezken, çok yüksek bir teklif gelmesi halinde transferine izin verilecek.