Muslera: Real Madrid’i yenebiliriz

Salı, 2 Nisan 2013 17:05
Fernando+Muslera+Galatasaray+Training+Press+xlvUcZs6ifol

Real Madrid maçı öncesi açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın file belçisi Muslera, “Evet Real Madrid’in ne kadar güçlü bir takım olduğunu anlatmaya gerek yok. Ancak aynı zamanda onlar eleyebileceğimiz bir takım. G.Saray’a geldiğimden beri öğrendiğim bu kulübün her zaman oynadığı her kulvarda hedefinin kupa olmasıdır. Şimdiki hedefimiz de sadece Real Madrid’i geçmek değil, kupayı almak için finale kadar gitmek” dedi.

AMK Spor’a konuşan Muslera, “Cristiano Ronaldo dünyanın en iyi futbolcularından biri. Müthiş şutları var. Hem sert hem de falsolu vurabiliyor. Ama ben her maça aynı seviyede adapte olurum. Her rakibe karşı aynı şekilde hazırlanırım. Ronaldo için özel bir hazırlığım olmadı. Ayrıca Real Madrid sadece Ronaldo’dan ibaret değil. Di Maria’sı, Benzema’sı, Higuain’i var. Hepsine dikkat etmek gerekiyor.”

Muslera ayrıca “Hocamız Fatih Terim mükemmelliyetçi bir kişilik. Çok önemli bir insan ve çok büyük bir karakter. Onunla çalıştığım için çok mutluyum. Güçlü bir hocanın bu gücünü sahaya yansıtabilmesi çok önemli. Fatih Terim de bunu fazlasıyla yapıyor. Bazen sahada işler iyi gitmediği zaman itici bir güce ihtiyacınız oluyor. Takım iyi oynamayabilir, değişiklikler yapılması gerekiyor. Fatih Terim de kenardan sorunları çok iyi analiz edip oyuna müdahale ediyor” diye konuştu.