Musa Eroğlu: Biz boksör değiliz ki kavga edelim artık sevişmek zamanı

Cuma, 28 Haziran 2013 11:11

Türk Halk Müziği’nin usta sesi Musa Eroğlu, Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslar arası Hitit Fuar ve Festivali açılış konserinde Çorumlu severleriyle buluştu.

Bu yıl düzenlenen 33. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’nde sahne alan ünlü sanatçı Musa Eroğlu, son günlerde yaşanan olaylara dikkat çekerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.musa12c9af80e2c9af80fby

Çorumluların geçmişte acılar çektiğini hatırlatan Eroğlu, “Artık aynı şeyi bir daha denemesinler. Yeter artık yeter. Sevişmek zamanı” ifadelerini kullandı. Daha sonra elindeki bağlamasını vatandaşlara gösteren Eroğlu, bağlamanın 3 bin 700 yıl önce Çorum’da çalındığını belirterek, “Bu nerden çıktı diyebilirsiniz. Bu bir bilgidir. Bilimsel bir bilgidir. Anadolu Medeniyetler Müzesi’ne gideceksiniz bu elimdeki bağlamanın 3 bin 700 yıl önce Çorum’da çalındığını göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Dinleyicilerine seslenen Eroğlu, son günlerde yaşanan olaylara dikkat çekerek, “Ülkemiz çok zalim bir durumdan geçiyor. Onun için yüreğimizde ne kadar sevgi varsa paylaşmalıyız. Değilse bizim ağlamamızdan mutlu olmasın hiç kimse. Biz ağlamamalıyız. Biz birbirimize sarılmalıyız. Genç kuşaklara söylüyorum. 1968’den bu tarafa hep söylenen bir laf var. Yabancı eller bizi karıştıran. Ya ne büyük kazanız ki her elini sokan bizi karıştırıyor. Biz niye akıllanmıyoruz yahu. Biz yol geçen han kazanımıyız yani. Yüreğimin elimin senkronizemi tutuşturduğum bağlamam kadar saygı duyuyorum. Ne olur biz kavga etmeyelim. Hiç kimse bir şey kazanamaz. Bizi hiç kimse dövüşmeye zorlamasın. Boksör değiliz ki. Dövüşeceklerse gitsinler kendilerine rakip bulsunlar” dedi.

Tags