“Mursi, büyük olasılıkla Mübarek’le aynı hapishaneye nakledilecek”

Cumartesi, 27 Temmuz 2013 17:33

mursiye-hapis-cezasi-verildi-misirda-darbe-_733948_720_400Al Arabiya, Müslüman Kardeşler’in eylem çağrılarına devam ettiğini ve Mursi’nin büyük olasılıkla Torah Hapishanesi’ne gönderileceğini yazdı

Al Arabiya, Mısır ordusunun Müslüman Kardeşler’e kendilerinin arkasında olduğu sürece katılmaları için verdiği mühlete rağmen, “Müslüman Kardeşler’in eylemler için çağrı yapmaya devam ettiğini” yazdı. Mısır İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim de darbeyle görevinden alınan Muhammed Mursi’nin 2011′de devrilen Hüsnü Mübarek’in tutulduğu Torah Hapishanesi’ne aktarılabileceğini söyledi.

Mısır’da Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el-Sisi halkı sokaklara çağırırken Adeviyye Meydanı’nda bugün darbe karşıtı göstericilere gerçek mermi ve gaz bombasıyla saldırıldı. Guardian’a göre, en az 136 kişi hayatını kaybederken yaralıların sayısı 4 bini aştı.

Suudi Arabistan merkezli Al Arabiya’nın internet sitesinde, ordunun Müslüman Kardeşler’e arkasında durduğu sürece katılmaları için Cumartesi (bugün) öğleden sonra dolacak 48 saatlik bir mühlet vermesine rağmen, “Müslüman Kardeşler’in eylemler için çağrı yapmaya devam ettiğini” yazdı. Grup, eylemlerin Cumartesi ve Pazar günü olacağını açıklamıştı.

Tags