Murat Menteş’ten Yazın Okunması Gereken 5 Kitap

Pazartesi, 21 Temmuz 2014 10:53

Yazın ne okuyalım diye düşünüyorsanız. Murat Menteş’in Dipnot Tablet için hazırladığı Yazın Okunması Gereken 5 Kitap listesine mutlaka göz atın!

 

1. Alper Canıgüz – Cehennem Çiçeği

Cehennem Çiçeği’nde Alper Canıgüz’ün eşsiz kahramanı dünyanın en küçük dedektifi Alper Kamu ile başka bir maceraya yola çıkılıyor. Alper Kamu 9 yıl sonra, hâlâ 5 yaşında. Kitapta, Alper Kamu’yla birlikte her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkılıyor. Kahraman, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, “İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?” diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor.

 

2. Emrah Serbes – Deliduman

Gezi zamanının ruhunu, Gezi’nin isyancılarını, hürriyetleri için öksürenleri, yerinde duramayanları, küfredenleri, ağlamayı unutmak için yumruğunu sıkanları resmediyor. Deliduman, büyük zamanın ve her zaman kenarda kalanların romanı.

 

3. Hakan Bıçakcı – Doğa Tarihi

Hakan Bıçakcı, metropol tekinsizliğine bu defa bir kadının gözünden bakıyor. Rekabetin, teşhirin, güzel ve mutlu görünmenin dayanılmaz baskısını Doğa’yla resmediyor. Doğa Tarihi, plaza-site-alışveriş merkezi üçgeninde sıkışmış hayatları anlatan, günümüzde geçen bir distopya.

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play