“Müdahale var mı yok mu?” Avni Mutlu merak edilen soruya yanıt verdi

Pazar, 9 Haziran 2013 11:08

137076063033655İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sabah 05.57′de Gezi Parkı’ndaki eylemcileri Twitter mesajıyla selamladı.

Vali Mutlu’nun tweetleri şöyle:

“İki saat uyudum ve uyuyamadım. Sıcak yatakları yerine Gezi Parkı’nda yatan bu ülkenin gençlerine selam vermek için ayaktayım. Kendilerini sadece özgür birey, partiler üstünde yurttaş, hiç kimsenin peşinde olmayan, kendi düşüncelerinin savunucusu görenleri selamlıyorum. Günlerdir Gezi Parkı’nda duran bizim ülkemizin insanları ve gençlerine gecikmiş selamlarlarımızı iletiyorum. Sabahınız huzurlu olsun, merhaba. Her türlü olumlu olumsuz değerlendirme dışında, bizim insanımızla, gencimizle konuşmanın ötesinde hiçbir şeyin önemli olmadığına inanıyorum.

Anlaşsak da anlaşmasak da bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır, her fert değerli ve özeldir. Her türlü eleştiriye açık bir sohbeti Gezi Parkı’nın kendini sadece özgür birey, yurttaş olarak tanımlayan gençleriyle yapmak istiyorum. Gençler,Gezi parkında kuş sesleri,ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim.”

‘MÜDAHALE YOK DİYORUM, ANLAŞILDI MI ACABA’

Vali Hüseyin Avni Mutlu, gece saat 02.08′de attığı tweet’le de, Gezi Parkı eylemcilerine polisin müdahale etmeye hazırlandığı yönündeki söylentileri yalanlamıştı. Vali Mutlu, “Hala anlayamayıp soranlar var. ‘Müdahaleye hazırlık var mı, yok mu açık yaz’ diyorlar. Yok diyorum yok, anlaşıldı mı acaba. İyi geceler…..” yazmıştı.