Mücevher ve çanta tasarımında yeni birliktelik

Cuma, 17 Nisan 2015 12:05

Kişiye özel ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan ünlü mücevher tasarımcısı Dilara Karabay ile SACT markasının kurucusu ve çanta tasarımcısı Semiha Turhan, Nişantaşı’nda açtıkları mağaza ile moda ve tasarım alanında bir yeniliğe imza attılar.

DK ve SACT, mücevher ve çantalarında kullandıkları birbirinden farklı doğal materyalleri, aynı tasarım ruhunda buluşturarak moda dünyasında yeni bir rüzgâr estiriyorlar. 15 Nisan Çarşamba günü gerçekleşen ünlü isimlerin yoğun ilgi gösterdiği açılışta Sact çantaları ve DK 2015 koleksiyonu büyük beğeni topladı.

DK & Sact (2)Resim ve heykel sanatındaki yeteneğini mücevher tasarımına aktaran ve yaşam öykülerinden yola çıkarak kişiye özel tasarımlar yapan Dilara Karabay’ın 2015 koleksiyonuna Afrika ve Uzak Doğu’nun egzotik incelikleri yansıyor. Değerli taşlarla bezeli deri bileklikler Afrika etkisini 2015 yazına taşırken, Makie Urushi taşlarından oluşturulmuş yüzük, küpe ve broşlar Japon Kraliyet Sarayı’na doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Dilara Karabay ve Semiha Turhan… Tasarıma sanatsal bir boyut katan iki ünlü tasarımcının mücevher ve çantaları Nişantaşı’ndaki yeni mağazalarında sergileniyor. Üretkenlik, bereket, sonsuzluk, liderlik ve uzun ömürlü aşk temalarından alınan ilhamla tasarlanan mücevher ve çantalar, 2015 ilkbahar – yaz modasına damgasını vurmaya şimdiden hazır.