“Modellikte sınır olmamalı” Best Model Türkiye Güzeli Dipnot’a konuştu

Pazar, 18 Ağustos 2013 09:14

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Best Model Türkiye Güzeli Ayşenur Özkan yarışmayı, gelecek projelerini, hayatını Dipnot Tablet’e anlattı:

-Siz kimsiniz Best Model Türkiye 2013 Ayşenur Özkan bizim dünyamıza nereden girdi?

1991 yılında İstanbul ‘da doğdum . Babam Kocaeli Karamürselli , annem Mısır Kahireli haliyle melez oluyorum. Babasına aşık bir kız çocuğu olarak büyüdüm. Daha ilkokul 4. sınıf öğrencisiyken Galatasaray spor klübünün voleybol takımına seçildim. Uzun boylu olmamın avantajlarını o zaman yaşamaya başladım. 10 yıl Profesyonel Voleybol oynadım. Televizyon dünyası ve medyaya Best Model Yarışmasıyla ilk adımı attım …

-Kaç yıldır bu mesleğin içindesiniz ?
2 yıldır modelik yapıyorum ve şimdiki menajerim Neriman Sil ile beraber kariyer planlamam tamamen değişti ve oyunculuk derslerine başladım.

-Çocukluktan bu yana hayal ettiğiniz mesleği mi yapıyorsunuz?
Çocukken deniz subayı olmak hayalimdi; ama voleybolu tercih ettim düzgün fiziğimi gerçekten buna borçluyum; ama sonraları farkettim ki göz önünde olmak; farkedilmek ve beğenilmek her zaman hoşuma giderdi.Şimdi ise hayalim tamamen oyuncu olmak ve bunun için oldukça yol katettim.

Yarışma öncesi uzun kamp dönemleri geçiriyor musunuz?
Hayır, yarışma finalinden önce ki 2 yada 3 gün ciddi bir disiplinde provalar yapılıyor, onun dışında eskisi gibi uzun kamp dönemleri yok yarışmalarda. Best Model genetiği çok kaliteli olan bir organizasyon.

- Herkesin sizi güzel bulmasına rağmen sizin kendinizde beğenmediğiniz davranışlar ya da beğenmediğiniz yer yeriniz var mı?
Ben bu konuda başkalarının fikirlerine daha çok önem veririm,çevremdekilerin eleştirileri çok önemli olumlu yada olumsuz; ama sanırım şanslıyım ki iyi niyet ve hoşgörüm hiç yanlış anlaşılmadı. Güzel olduğum konusunda da aslında çok fazla bişey söylemeyeceğim çünkü çok farklılık gösteren bir şey bu mutlaka güzel olmadığımı düşünenler de vardır

-Kendine özel güzellik sırların var mıdır? Anneden ve aile büyüklerinden kalma güzellik formüllerin var mı?
Annem Mısırlı işte bu noktada gerçekten şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü tenimi ve cildimin ışıltısını çok beğeniyorum ekstra olarak mutlaka süt ve süt ürünlerini çok tüketiyorum. Saçlar kadınların en önemli aksesuarı bence Ve Creative Ortaköy’de müthiş bir kürü var özel olarak hazırladığı herkes için ayrı özel hazırlanan bir bakım bu ve mutlaka 15 günde bir onu yaptırıyorum.

Klasik sorular vardır ya göre ruh güzelliği mi dış güzelliği mi diye sen böyle sorulara muhatap kalıyor musun?
Hayır bana ön yargıya yaklaşan maalesef çok bu konuda insanlar fiziken iddialı olduğumu düşündüklerinden benimle arkadaşlık yapmak için bile çekiniyorlar bu noktada 1-0 yenik başlıyorsunuz hayata güzel olmak hem dezavantaj hem avantaj böyle durumlarda. Ama beni tanıdıktan sonra da ne kadar mütevazi ve dost canlısı olduğumu anlıyorlar .

-İdolünüz kim? Örnek aldığınız yaşamı kariyeri profesyonel yaşantısı yabancı yerli bir manken fotomodel bunun izinden gitmeliyim dediğiniz biri var mı ?
Aslında idolüm yok , ama bir Türkan Şoray kalitesi var ki es geçemem güzelliğiyle , oyunculuğu ve kalitesiyle muhteşem kesinlikle Sultan ünvanını hak ediyor…

-Bir fotomodelin sınırları olmalı mıdır? Giymem, taşımam dediğin bir kıyafet olabilir mi?
Modellikte sınır olmamalı bence ; çünkü sen orda tamamen bir askısın üzerine verilen her ne olursa olsun taşımak zorundasın. Podyum çok başka bir oluşum oraya adım attığında ruhun başkalaşıyor bütün ezberlerin bozuluyor ve devleşiyorsun …

Türkan şoray gibi kuralların var mıdır ?
Sevgili Şoray gibi kanunlarım olmalı diye düşünüyorum; ama öyle projeler var ki artık günümüzde öyle yerlere taşındı ki çıplaklık ve seksüalite bir 50 yıl öncesinin sinemasına şimdi ki kesinlikle ölçüşemez. Dolayısıyla daha sınır tanımaz artık televizyon ve tabi biz oyuncularda.

-Bundan 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?
Ben hayatımda ve kariyerimde önce şu anı düşünürüm yarının kaygısı beni verimsiz ve mutsuz biri yapar dünya hızla değişiyor ve hayat çok kısa.

-Güzelliğinizle ön plana çıkmanın yanı sıra başka hangi özelliğinizle öne çıkmak isterdiniz?
Kesinlikle güzelliğim oyunculuğumdan daha çok konuşulsun istemem …

Rol almak istediğiniz bir proje var mı ben mutlaka burada oynamak istıyorum dediğinz Muhteşem Yüzyıl mesela?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok başarılı bir iş yer almak beni mutlu ederdi. Ama bu konuda hırslı ve iddialı olmak isterim oynayacaksam da Hürrem karakterini canlandırmak isterdim.

Dizi, sinema teklifleri alıyor musunuz? Gelecekte sizi de ekranlarda görecek miyiz?
Evet birkaç dizi ve bir de sinema filmi teklifi geldi ama ben kendimi oyunculuk eğitimimle ilgili kampa almış durumdayım. Ocak ayı itibariyle ekranlarda olacağım güzel projelerle…

KENAN TAŞ
Twitter/esaskenan

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ