Modanın zamane kraliçesi Cara Delevingne

Perşembe, 13 Kasım 2014 11:05

90’lı yıllarda Türkiye’de moda kavramı yeni yeni oturuyor; dergiler, moda çekimleri ve defileler kendine yeni yetme bir kitle yaratıyorken, dünyanın bir çok ülkesinde moda algısı çoktan oturmuştu. Benim çocukluğuma dair moda algımda en büyük yeri elbette Kate Moss kaplıyor. İddialı, güzel ve sansasyonel… Şimdiler de ise dünya moda sahnesinde yepyeni bir Kate Moss var.

Topshop-AW14-campaign-Cara-Delevingneİngiliz, oldukça aristokrat bir aileden gelen ve bir köşkte büyüyen 1992 doğumlu Cara Delevingne’den bahsediyorum. Son yıllarda podyumların vazgeçilmez ismi Cara, modelliğinin dışında birçok konuda daha moda camiası ve moda basının ilgisini çekiyor. Burberry’nin yüzü, Karl Lagerfeld’in göz bebeği ve podyumların vazgeçilmez ismi olmasının dışında 2012 Joe Wright yapımı Tolstoy’un ünlü romanı Anna Karenina’da rol alarak oyunculuğunu da kanıtlamak istiyor.

Cara EditorialModa haftalarında neredeyse her tasarımcının podyumunda görebileceğimiz İngiliz model dünyanın en prestijli dergilerinden Vogue UK, ID, Love gibi dergilerin yılda birçok kere kapaklarına da süslemekte. Geçtiğimiz aylarda ise tahtını ele geçirdiği Kate Moss ile Burberry’nin bir kampanya çekiminde bir araya geldiğini de hatırlatmak isterim. Peki, henüz 22 yaşındaki Cara neden bu kadar popüler diye sorabilirsiniz, ben soruyorum mesela. İlk nedenlerden biri yüz hatları, sarı saçlarına rağmen sahip olduğu koyu renk kalın kaşları ve mimik konusunda oldukça zengin oluşuyla bazen oldukça şehvetli bir kadın bazen de küçük bir kız çocuğuna dönüşebiliyor. Diğer sebeplerden biri ise oldukça özgüvenli olması, kendine ait bir duruşu ve kimin ne düşündüğünün pek umurunda olmaması.

Hazırlayan: Yağmur Bilmez

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play