Modanın Google’ı Vitringez

Salı, 7 Ekim 2014 11:53

Türkiye’nin moda arama motoru olarak kurulan Vitringez, internet üzerinden moda alışverişini kolaylaştırmak için kurulmuş. Aldığı ödüller ile adını son günlerde çok duyduğumuz Vitringez’in kurucusu Natali Yeşilbahar ile Dipnot Tablet için konuştum.

Hazırlayan: Göksan Kadayıfçı

Natali seni internet ve girişimcilik dünyasındaki çoğu kişi tanıyor, fakat yine de bilmeyenler olabilir. Dipnot Tablet okuyucuları için kendini biraz tanıtır mısın?

Teknolojiyi yakından takip edip, yeniliklere çabuk adapte oluyorum. Yenilikler ve yenilikleri çevremdekilerle paylaşmak beni heyecanlandırıyor. Hayatım boyunca insanların hayatını kolaylaştırmaya ve onların sorunlarına en doğru ve kolay çözümleri sunmaya odaklandım. Bu felsefe özel hayatımın yanı sıra iş hayatıma ve projelerime de yansıdı. Kariyerim boyunca üst düzey satış ve iş geliştirme pozisyonlarında görev aldığım Groupon, XING, Blackberry gibi yenilikçi kurumlarda deneyim kazandım ve tecrübelerimi eğitimlerle destekledim. Bu deneyimlerimi sosyal medya gibi çeşitli iletişim mecralarında insanlarla paylaştıkça mutlu oluyorum.

Beş yıldır mobil ve internet teknolojilerine odaklanan blogum www.nataliyesilbahar.com’la Altın Örümcek ödülüne layık görüldüm ve Londra Olimpiyatları’nda Global Blogger olarak ülkemizi temsil ettim. Kısa bir süre önce de ortağım Önder Göğebakan ile, hayalim olan “Türkiye’nin Alışveriş ve Moda Arama Motoru Vitringez.com’u kurduk.

Moda’nın Google’ı olarak adlandırdığınız Vitringez.com tam olarak nedir?

Vitringez.com, internetten alışveriş yapanlar için alışverişi daha keyifli ve pratik hale getirmek, aradıkları ürüne en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamak için kurulan bir sistemdir. Vitringez.com’a  giren kullanıcılarımız hem arama kutucuğundan hem de kategoriler üzerinden ayakkabıdan tokaya, çantadan ev dekorasyonuna, çocuk giyimden ev elektroniğine kadar  aradıkları her şeye tek tıkla ulaşabiliyor. Ayrıca marka, renk, model ve fiyat filtreleriyle tarzlarına ve bütçelerine en uygun doğru ürüne kolayca ulaşabiliyor, beğendikleri ürünleri listeleyip favorilerine ekleyebiliyorlar. İndirim Alarmı ve Moda Alarmı uygulamaları sayesinde de kullanıcının aradığı ürün ve marka beklediği fiyatla ayağına gidiyor.

Ayrıca Vitringez.com,  e -ticaret firmalarının doğru hedef kitle ile buluşabilecekleri bir platformdur. Vitringez.com’un pazarlama ve satış stratejisi planlamasıyla; büyük markaların yanı sıra, küçük işletmelerin ve tasarımcıların da tanınırlığını arttırmaya, sosyal medyada güçlenmelerine ve sitelerindeki trafik akışının doğru şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyoruz. İşbirliği yaptığımız markaların web sitelerine tamamen satın alım odaklı, hedeflenmiş ve bilinçli kullanıcılar gönderiyoruz.

Tüm bunların yanı sıra Vitringez Blog’da yer alan moda, trend ve pratik öneriler sunan içeriklerle , e-ticaret sitelerini yeni kullanıcılarla ve doğru hedef kitleyle buluşturmaya çalışıyoruz.

Ziyaretçi sayısı ve sitede kalma süresi gibi objektif verilerin ışığında; işbirliği yaptığımız markalar, kendilerine bugüne kadar yönlendirdiğimiz trafikten oldukça memnunlar.

Vitringez.com EkibiŞu an sistemden kaç firma var ve kullanıcı sayınız ne durumda biraz rakam da verebilir misin?

Bu ay itibariyle kullanıcı sayımız 300 bine ulaştı ve Sayıları her geçen gün artıyor. Kullanıcılarımıza 11 bin 400’den fazla marka ve 107 e-ticaret sitesi altında çantadan saate, giyimden aksesuara, ayakkabıdan kozmetiğe 1.2 milyondan fazla ürün sunuyoruz.

Vitringez.com olarak, kullanıcılarımızın aradıkları tüm ürünlere en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmaları için çalışıyoruz ve bu sayıları her her geçen gün arttırıyoruz.

Örneğin ben bir erkek gömleği almak istiyorum, Vitringez üzerinden bu aşamayı anlatabilir misin, beni nasıl yönlendiriyor?

Vitringez.com’da satın almak istediğin ürüne iki farklı yolla ulaşabilirsin. Dilersen aradığın ürünü en hızlı şekilde bulmanı sağlayan Vitringez.com arama kutucuğuna “erkek gömlek” yazarak, tüm erkek gömlek ürünlerinin listelendiği sayfaya ulaşabilirsin. İstersen de, Vitringez.com’da yer alan detaylı kategori ağacı üzerinde sırasıyla Erkek / Giyim / Üst Giyim / Gömlek kategorilerini seçerek aynı ürünlere ulaşabilirsin.

Alışverişine başlamadan önce erkek gömleklerin listelendiği sayfada, renk, fiyat, marka ve mağaza filtreleriyle ürünleri dilediğin şekilde filtreleyebilir, kendi zevkine ve bütçene en uygun ürünlere ulaşabilirsin.

Satın almak istediğin ürünü seçtikten sonra tek tıkla o ürünün satıldığı mağazaya yönlendirilerek alışverişini tamamlarsın.

Vitringez’in arama hizmeti dışında kullanıcılara sunduğunu başka özellikleri var mı, örneğin firmalar ile anlaşarak belli kampanyalar yapıyor musunuz?

Kullanıcılarımızın özellikle ihtiyaç duyduğu ve araştırmalarımıza dayanarak geliştirdiğimiz; seçilen marka ve ürünlerin indirimlerinin takip edilmesine olanak sağlayan İndirim Alarmı; sevilen markaların ve tasarımcıların ürünlerinden herkesten önce haber almalarına yardımcı olan Moda Alarmı gibi uygulamalarımız var.

“İndirim Alarmı” ve “Moda Alarmı” uygulamalarımız kullanıcılarımızı oldukça şaşırtan ve ilgilerini çeken özelliklerimiz arasında yer alıyor.

Diğer yandan sitemizde yer alan markaların Vitringez.com’a özel olarak sundukları “Kuponlar” da en çok ilgi gören, kullanıcılarımızı en çok memnun eden ve ziyaretin alışverişe dönüşmesini sağlayan farklılıklarımızdan. Yani kullanıcılarımız satın almak istedikleri ürünü alacakları e-ticaret sitelerine bizim üzerimizden giderlerse; istedikleri ürünleri daha da indirimli satın alma imkânı buluyorlar.

Devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play