Modanın Başkenti Milano

Perşembe, 6 Kasım 2014 11:21

Kuzey İtalya’nın güneyden ne kadar farklı olabildiğini görmek için bu kente uğramakta fayda var. Milano, İkinci Dünya Savaşı’nda büyük zarar gördü. Bu yüzden Roma eski İtalya’yı; Milano yeni İtalya’yı temsil ediyor.

Şehrin merkezinde dünyanın en büyük “Gotik” tarzdaki katedrali olan “Duomo di Milano” bulunuyor. Buradan yürüyerek özgün tasarımların bulunduğu dükkanların olduğu caddelerde dolaşabilir, La Galleria pasajından alışveriş yapabilirsiniz. Milano’nun moda sektörünün başlıca şehirlerinden biri olduğu şüphesiz. Kentteki hemen hemen herkesin, ne kadar şık olduğuna inanamayacaksınız. Dünyaca ünlü markaların en büyük mağazalarının bulunduğu “Via Montenapoleone” caddesinde dolaşmanızı tavsiye ederiz. Burada en azından vitrinlere bakmanızı öneririz.

courtyardMilano şehrinde dünya çapında üne sahip iki futbol kulübü bulunuyor. AC Milan ve FC Internazionale Milano. İtalyanlar bu takımlardan konuşurken birincisine “Milan” ikincisinden ise “Inter” olarak bahseder.

oturma odasıAynı zamanda Milano’nun 15 kilometre kuzeyinde bulunan Monza şehri otomobil sporları pistine sahiptir. Bu pistin F1 yarışları için seyirci kapasitesi günümüzde yaklaşık 250 bin kişidir.

Bu şehirde Four Seasons Hotel Milano’da kalmanızı önereceğiz. Milano’nun alışveriş bölgesinde gerçekten çok popüler bir otel. Eski bir 15. yüzyıl manastırında yer alıyor. Şömine ışığıyla aydınlatılan ve lobinin yanında bulunan fuayesinde kokteyl içerek vakit geçirmenizi öneririz. Her an bir ünlü mankeni ya da sporcuyu görmeye hazır olun!

odaOtelin açık büfe kahvaltısı çok iyi. Aynı zamanda otelde bulunan iki restoranda pazar günleri brunch ve şarap tadımı etkinliklerinin yanı sıra taze yerel ürünlerden tadabiliyorsunuz. Four Seasons Milan, Katedral’e yürüyerek 10 dakika mesafede. Milano tren istasyonuna ise sadece 3 metro durağı uzaklıkta yer alıyor.

Hazırlayan: Aslı Göknar

Devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play