“Moda işine baksın o” Kılıçdaroğlu’ndan ‘palalı’ iddiasına yanıt

Cumartesi, 28 Eylül 2013 08:35

130704_kilicdaroglu.hmediumKılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi Antalya temsilciliğini ziyaret ederek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Barbaros Şansal, Gezi olaylarındaki “palalı saldırganın” CHP ile bağlantısı olduğunu iddia etti, bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Kim o?” diye sordu.

Şansal’ın modacı olduğunun söylenmesi üzerine Kılıçdaroğlu, “Aklını peynir ekmekle yemiş herhalde. Moda işine baksın o. Eğer siyasete soyunacaksa AKP orada duruyor, gider oraya katılır, o zaman bizim muhatabımız olur” diye konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan da açıklama

Bu arada, CHP İstanbul İl Başkanlığından da Şansal’ın iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:

“Barbaros Şansal’ın Talimhane bölgesindeki palalı saldırgana dair CHP’yi suçlayan iddialarına cevap vermeyi gereksiz bulmakla birlikte, kamuoyuna saygımızdan, ülke olarak kritik süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde böylesi saçma ve gerçeklikle hiçbir şekilde örtüşmeyen bu iddiaya karşı bir açıklama yapma gereği duyduk.

Şansal, ‘CHP İstanbul İl Başkanlığı danışmanlarından bir tanesi’nin olayı CHP’nin tezgahladığı tarzında sözler söylediğini iddia etmiştir. Bu sözler gerçekle iddiası olmayan bir iftiradan ibarettir. Şansal iddiasını ispatla mükelleftir. Genel Başkan Yardımcımız Gürsel Tekin’in de belirttiği gibi ülkenin gerçek sorunlarının üzerini kapatmak için yaratılmak istenen sahte gündemlere alet olmayacağımızı, buna alet olanları da muhatap kabul etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Bu arada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de AA muhabirinin konuya ilişkin sorusu üzerine 29 Eylül Pazar günü Türkiye’nin gündemini yakından ilgilendirecek konularda, belgelerle bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirterek, “Herkes bu açıklamamızı beklesin” dedi.