Mizah Atölyesi Mart ayı boyunca TÜRVAK’ta!

Pazartesi, 23 Şubat 2015 17:01

Günlük yaşamın zorlukları ve stresle mücadelede mizahın iyileştirici gücüne inanıyor musunuz? O zaman Mart ayı boyunca her Cumartesi TÜRVAK’ta gerçekleştirilecek olan Mizah Atölyesine mutlaka göz atın!

Mizah Atölyesi Nedir?

Mizah Atölyesi’nde yapılan her çalışma an’a, duruma ve katılımcılara özgü olduğundan atölyeyi tek bir tanım ve çerçeve içerisinden anlatmak oldukça zor. Fakat en yalın haliyle denilebilir ki; Mizah Atölyesi, içinde her daim mizahi bir dilin ve dolayısıyla da eğlencenin olduğu, keyifli bir iletişim şekil ve fikrine dayanan, interaktif bir atölye çalışmasıdır.

Nasıl yani?

Şöyle ki; Mizah Atölyesi, katılımcılarla birlikte özel doğaçlama egzersizleri uygulayarak ve doğaçlama oyunlar gerçekleştirerek tam anlamıyla “organik” mizah üretilen, birlikte gülüp eğlendiğimiz yepyeni bir atölye fikrine dayanıyor.

Uygulayıcı – Eğitmen: Cengiz Ferhat ALTAY

ABD’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi alan Cengiz Ferhat Altay, Türkiye’de de doğaçlama eğitimi gördükten sonra 2009 yılından itibaren bu alanlarda kişisel atölye çalışmalarına başladı. Birçok üniversite, kurum ve kuruluş bünyesinde çeşitli atölyeler, tek kişilik gösteri ve doğaçlama sahne performansları gerçekleştirdi. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Altay, halen Marmara Üniversitesi’nde Sinema-TV Yüksek Lisansı’na devam etmekte ve kurumlar bünyesinde çeşitli gösterilerle birlikte, mizah odaklı seminer ve atölyeler gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.