Miss & Mr. Model of Turkey 2016′ nın Podyum Arkası

Perşembe, 8 Eylül 2016 14:21

Bu yıl itibari ile tam 16 yıl oldu. İlk podyumunu 2001 yılında ilkini hazırladığım ve 16 yıldan bu zamana kadar hiç bir zaman kopmadığım bir ekiple yüksele yüksele Türkiye’nin en prestijli yarışması halini aldı.

Sporcu kişiliğinle bu işin ne alakası var şimdi diyenleriniz olabilir?

Anlatayım.

Aslında bu profesyonel ruhlu amatörlerin Türkiye’ye kazandırıldığı çok keyifli ama bir o kadar da zor bir yarışma. Her sene binlerce kişi başvuru yapıyor bu yarışmaya.

Ve yıllardır güzel İzmir’de yapılan bu yarışma artık İstanbul’a taşındı. İstanbul’a taşınmasının en önemli sebebi daha fazla iş imkanının bu gençlere sunulması.

Her yıl düzenli olarak yaptığımız bu kampta
16 bay, 16 bayan finalist yer alıyor. Gala gecesine kadar geçen sürede bizzat beslenmeleri, koreografileri ve vücutları ile ilgileniyorum. Aslında çok zor bir iş…
Neden mi?

Kanı kaynayan 32 finalist var burada. Ve hepsi de Türkiye’nin en’leri. Başarılılar, yakışıklılar, güzeller ve alımlılar.

İzlerken analar ne evlatlar doğuruyor diyorsunuz.
IMG_6939

Her birisine söz geçirmek takdir edersiniz ki neredeyse imkansız. Ama artık yıllardır o kadar tecrübe edindik ki bize işlemiyor desem yeridir. Çünkü aileleri dahil tüm finalistler onlar için bir şeyler yapmaya çalıştığımızın farkında.

İnanmazsınız belki ama kampta yedikleri, içtikleri, hareketleri, davranışları, mimikleri, hatta özel hayatları bile kontrol altında tutuluyor.

İçinizden özel hayata nasıl müdahale edersiniz diye söylediğinizi duyar gibiyim. Onu da kısaca şöyle anlatayım; kamp süresince ellerinden telefonlarını bile alıyoruz, dış dünyaya tüm duyu organlarını kapatarak final gecesine tüm benlikler ile konsantre olmalarını sağlıyoruz. Çünkü hepsi dediğim gibi deli kanlı, dışarıdan gelecek en ufak bir olumsuz söz ve söyleme bile reaksiyon gösterecek ve motivasyonlarını kaybedebilecek çizgide yaşıyorlar.

Bizim kamp süresinde bay ve bayan finalistlerin kamp anneliği ve kamp babalığı görevini üstlenen kadromuz onların her istek ve dertlerine deva olacak tecrübede olduklarından dolayı finalistlerin asla ve asla dış dünyadan olumsuz bir mesaj almasını engelliyor. Kısacası öz anne ve babalarından daha fazla önemsiyoruz onları.

IMG_6972

Final gecesi sonrasında dilediklerini yapmakta tabiki de özgürler. Üzgünüm ama kampta değil! Sonuç olarak ortaya keyifli bir kamp dönemi ve mükemmel bir yarışma çıkıyor.

Ülkemizde moda ve gençlere önem veren markaların bu yarışmaya daha fazla desteğini almak ve ülkemiz gençliği adına daha önemli uluslararası başarılar elde etmek en büyük hedefimiz.

Hedeflediğimiz bu şeyleri aslında yıllardır başarıyoruz ancak daha da başarılı olmayı istemek sanırsam suç değil. Bu yarışma güzel ülkemize bir çok yetenekli genç kazandırdı. Sizlerin ilgi alakası ve destekleri ile de daha da fazla kazandıracağına eminim.

Allah ömür verirse seneye daha büyük başarılara imza atmanın peşinde olan bir ekip olarak Miss & Mr Model of Turkey yarışmasında emeği geçen herkese, izleyenlere güzel anlar yaşattıkları ve kaliteli yarışma ortamı sunduklarından dolayı bir kez daha teşekkür eder, nice başarılı yıllar geçirmelerini temenni ederim.

Saygılarımla
Barış Çunguroğlu