Michael Phelps yine tutuklandı

Çarşamba, 1 Ekim 2014 13:07

Olimpiyat rekortmeni yüzücü Michael Phelps, ikinci kez, alkol etkisindeyken araç kullanmak suçundan tutuklandı.

Maryland eyaletinin başkenti Baltimore’da dün alkollü araç kullanmaktan gözaltına alınan 29 yaşındaki Phelps, açıklamasında, “Yaptığım şeyin ne kadar yanlış olduğunu biliyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorum. Herkesi düş kırıklığına uğrattığım için çok üzgünüm” dedi.

Olimpiyatlarda 18′i altın 22 madalya kazanarak tüm zamanların en çok Olimpiyat madalyasına sahip sporcu olarak tarihe geçen Phelps, dün polis tarafından hız limitini aştığı için durdurulmuş, yapılan kontrolde alkollü olduğu ortaya çıkmıştı.

Phelps, 2004′te de alkollü araç kullanmaktan gözaltına alınmış, 18 ay trafikten men ve 250 dolar para cezasına çarptırılmıştı. Ceza olarak alkolün zararlarıyla ilgili üç farklı lisede konuşma yapmasına da karar verilen Phelps, mahkemede “Yaptığım hatanın ne kadar ciddi olduğunun farkındayım. Hatamdan ders aldım ve hayatım boyunca ders almaya devam edeceğim” demişti.

Marihuana içerken 2009′da görüntülenen ve üç ay yarışlardan men edilen Phelps, bir daha böyle bir hata yapmayacağına söz vermişti. (SporX)