MHP Genel Başkanı Bahçeli miting için Erzurum’da

Cumartesi, 22 Haziran 2013 13:05

37077_14016_22062013162342_11Milli Değerleri Koru ve Yaşat’ temasıyla başlatılan mitinglerin 4′üncüsünün düzenlendiği Erzurum’a bugün saat 10.45′de THY’nin tarifeli uçağı ile gelen Devlet Bahçeli, havalimanında partiler tarafından coşkulu karşılandı.

Yaklaşık 1000 otombilden oluşan konvoy ile kent merkezine gelen Devlet Bahçeli’ye Olimpiyat Parkı önünde Osmanlı Atlı Spor Kulübü’nün kadın ve erkek ciritcileri eşlik etti.

At koşturan ciritçilerin eşliğinde bir süre giden Bahçeli’nin konvoyu Terminal Caddesinde durdu. Makam otomobilinden inen Bahçeli, toplanan vatandaşları selamladı. Güllerin atıldığı Bahçeli’ye yoğun ilgi nedeniyle korumalar etrafında adeta etten duvar ördü. Zaman zaman izdihamın yaşandığı karşılama töreninde Bahçeli, Erzurum Bar ekibinin oynadığı Köroğlu kılıç barını izledi. Folklorcülerden biri oyunun sonunda kuşağından çıkardığı Türk Bayrağı’nın Devlet Bahçeli’ye verdi. Öperek bayrağı teslim alan Bahçeli, bar tutan Dadaşları tebrik etti. Bahçeli daha sonra makam otomobiline binerek Palandöken Dağı’ndaki na Xanodu oteline geçti