Meteoroloji’den uyarı! Sağanak yağışlar geliyor

Cuma, 24 Mayıs 2013 10:12

izmir-de-saganak-yagmur-etkili-oldu-2-2327035_3713_bMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Karaman, Niğde, Sivas, Yozgat, Adana, Kahramanmaraş, Malatya, Erzurum ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlar etkili olacak.

Hava sıcaklığı, batı kesimlerde 5 ila 8 derece azalacak. Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, iç ve batı bölgeler ile zamanla Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak, İç Anadolu’nun güney ve doğusunda da yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın; iç ve batı bölgeler ile zamanla Doğu Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak, İç Anadolu’nun güney ve doğusunda yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji yetkilileri ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

TOZ TAŞINIMI

Meteoroloji ayrıca İç Anadolu’nun güney ve doğusunda toz taşınımı beklendiğini belirterek, hava kalitesinde azalma, düşük görüş mesafesi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı.

Tags