Meteoroloji’den kötü haber! Bayram’da hava yağışlı geçecek!

Pazartesi, 14 Ekim 2013 11:22

istanbula_yağmur_GeliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü, bayram süresince havanın mevsim normallerinde olduğunu fakat son günlerde yağış ve kapalı havanın yurtta hakim olacağını açıkladı.

KURBAN BAYRAMINDA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne göre Kurban Bayramı’nda hava durumu şu şekilde açıklandı;

14 Ekim 2013 Pazartesi (Arife) günü, Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu Bölgesinin güneydoğu kesiminin kısa süreli sağanak yağışlı diğer bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

15 ve 16 Ekim 2013 Salı ve Çarşamba (Bayramın 1. ve 2. günleri), Yurtta yağış beklenmiyor. Doğu bölgelerimizin parçalı ve yer yer çok bulutlu, güney, iç ve batı bölgelerimizin az bulutlu ve açık geçmesi, hava sıcaklıklarının ise 2 – 5 derece artması bekleniyor.

17 Ekim 2013 Perşembe (Bayramın 3. günü), Yurdumuzun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutluMarmara’ nın batısı ile Kıyı Ege’ nin sağanak yağışlı, diğer bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği, hava sıcaklığının batı bölgelerimizde değişmeyeceği, iç ve doğu bölgelerimizde artmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

18 Ekim 2013 Cuma (Bayramın 4. günü), Yurdumuzun batı bölgelerinin parçalı ve çok bulutlu Marmara ve Ege bölgelerinde sağanak yağış geçişleri görüleceği, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği ve hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

 

Tags