Meteorolojiden 6 il için yağış uyarısı!

Cumartesi, 15 Haziran 2013 13:02

fft16_mf609826Haziran ayında bahar yağmurları ile buluşan Türkiye, hafta sonunu da yağışlı geçirecek.

Yağışlar İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Balıkesir’de kuvvetli olacak. Meteoroloji sele karşı uyarı yaptı.

İşte bölgelerin son hava raporu;

MARMARA :P arçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çorlu, Çerkezköy ile Bursa ve Balıkesir’in kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE :P arçalı ve çok bulutlu, Afyon ile öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ :P arçalı zamanla batısının çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur ile Antalya’nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU :P arçalı zamanla çok bulutlu, Ankara ile öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğusu ile Konya çevrelerinin kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ :P arçalı ve çok bulutlu, Zonguldak ile öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ :P arçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin, gece saatlerinde Gümüşhane ile Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU:Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Tags