“Mesut Özil yeni Bergkamp” UEFA’dan Türk futbolcu için övgü!

Cuma, 4 Ekim 2013 16:16
Mesut_Ozil_2689646b

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi yayın organı “Champions” dergisi, “Açılış maçlarında takımlarına üstünlük sağlayacak oyuncular” manşetli kapağında “Mesut Özil, yeni Bergkamp?” ifadesini kullandı.

Arsenal’in yıldız futbolcusu Mesut Özil’in, Premier Lig’de “pas dehası” olduğu görüşünü paylaşan dergi, “Arsenal taraftarlarının, Mesut Özil ile birlikte yeni bir efsanenin doğduğu umutları çok yüksek. Özil ile Arsenal arasındaki ilişkiyle ilgili yorum yapmak için çok erken. Fakat Kuzey Londra takımı, dünya çapında bir oyuncu özlemi içinde” şeklinde yazdı.

Hollandalı efsane futbolcu Dennis Bergkamp’ın Avrupa futbolundaki etkisini hala unutamayan Arsenal’in, Mesut Özil ile sahada ve saha dışında yeni bir oyun değiştirici bulduğuna inandığını yazan Champions, Mesut Özil’in takıma gelir gelmez futbol gücünü gösterdiğini belirtti. Mesut Özil’in top kontrolünü ve akıllı paslarını öven dergi, Arsene Wenger’in, iyice Arsenal’e ısındıktan sonra Mesut Özil’in futbol kariyerinin daha da üstüne çıkacağına inandığını dile getirdi. Dergi, Wenger’in şu sözlerine yer verdi:
“Zaten büyük bir futbolcu. Daha hakim olması için zamanı var. Daha önce kariyerinde bulamadığı seviyeyi yakalamaya hazır.”