“Messi ‘gel hocam’ diyor; ama Lakers daha ciddi görünüyor”

Cuma, 25 Ekim 2013 17:16

milli_egitim_bakani_nabi_avci_istiklal_marsi_milli_mutabakat_metnidir_h128122Mili Eğitim Bakanı Nabi Avcı belediye başkan aday adayı olmak için görevinden istifa ettiği iddialarına espirili bir yanıt verdi. Adı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olacağı yönünde haberlerde çıkan Avcı’nın, Messi’li, Los Angeles Lakers’lı cevabı herkesi gülme krizine soktu.

İddiaların sorulması üzerine konuşan Avcı, “Muhtlif teklifler var. Messi illaha ben jübilemi yapmadan Barcellona’nın teknik direktörü olarak ‘gel’ diyor. Los Angeles Lakers’den teklif var. Michael Jordan’dan sonra zor durumda kalmışlar. Hepsini değerlendireceğim. Ama Barcellona ciddi anlamda ısrarlı. Kısaca teklif çok. Los Angeles ciddi görünüyor” deyince herkes kahkahaya boğuldu.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da bir türlü gülmekten kendini alamayınca Bakan Avcı’ya ”Sayın Bakanım gülmem geçtikten sonra açıklama yapın” diye ricada bulundu. Bakan Zafer Çağlayan, “Sayın bakanımın daha çiçeği burnunda. Hocamın bakanlığından sıkılan var, herhalde” dedi.