Merdivenle yetinmedi, evini de boyadı!

Pazartesi, 9 Eylül 2013 17:14

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde evine birkaç kez giren hırsızın 20 yıllık komşusu çıkmasıyla büyük şok yaşayan eski manken Bilun Dohmen, “Hayatıma renk gelsin” diyerek dubleks taş evinin alt katını rengarenk boyadı.

İstanbul Cihangir’de başlayan ve farklı yerlerde devam eden ‘merdivenleri gökkuşağı renklerine boyama’ akımına, eski manken Bilun Dohmen de katıldı. Sadece merdivenlerle yetinmeyen Dohmen, arkadaşları Neslihan Zengin, Sarven Serapyan, Gökhan Karan, Derya Bakır, Özlem Ersoy, Ezgi Kayaoğlu ve Fazilet Özdaş’ın da yardımıyla Gündoğan Beldesi’ndeki evinin dış cephesini rengarenk yaptı.

Evine giren ve koltuk takımına kadar çalan hırsızın 20 yıllık komşusu olduğunun ortaya çıkmasının şaşkınlığını hala üzerinden atamadığını belirten Dohmen, “Bu nedenle evden biraz soğumuştum. Arkadaşlarımla konuşurken, ‘Ne yapabiliriz?’ dedik. Hayatıma biraz renk katmaya karar verdik. Bunun üzerine arkadaşlarımın da yardımıyla bir günde evi rengarenk boyadık. Hepimiz bir renk seçip, boyadık. Benim tercihim mor renk oldu. Burası arkadaşlarla hep bir araya geldiğimiz yer. Bundan sonra sohbetlerimiz daha renkli bir ortamda geçecek. Kötü olayları unutmak istiyorum” dedi.

Cihangir’de başlayıp başka yerlere de yayılan merdivenlerin gökkuşağına boyanması akımının hatırlatılması üzerine ise Dohmen, “Biz abarttık evi de boyadık. Bodrum’da böyle bir şey olmadığı için ilk olarak biz yaptık. Hem de onlara destek olsun istedik” diye konuştu.

Evlerin dış cephesinin beyaz renkli olduğu Bodrum’da, iki katlı taş evinin sadece alt katını boyayan Bilun Dohmen, konuyla ilgili izin için gerekli görüşmeleri yaptığını söyledi. Dohmen, çevre düzenlemesi de yaptıracağını ve evinin daha güzel bir görünüme kavuşacağını da belirti.

Turizmci Gökhan Karan ise “Arkadaşımızın üzüntüsünü gidermek için böyle bir şey yaptık. Ona destek olduk. Mutluyuz, Bodrum da renklendi” dedi.