Merakla beklenen “Sürgün” filminin ilk fragmanı yayınlandı

Cuma, 15 Kasım 2013 10:52
Erler Film’in yapımcılığını üstlendiği, Rıdvan Akar’ın eserinden uyarlanan, Senaryosunu Selin Tunç’un yazdığı, yönetmenliğini Erol Özlevi’nin yaptığı “SÜRGÜN’’ filminin başrollerini Saadet Aksoy, Tolgahan Sayışman ve Mahir Günşiray paylaşıyor.

FRAGMAN İÇİN TIKLAYIN:

YIL:1964 İSTANBUL
Büyükadalı, zengin bir Rum ailenin kızı Eleni ile faytoncunun oğlu Sedat’ın, çocukluk yıllarında başlayan imkansız aşkları ve onların gözünden, Bakanlar kurulunun 16 Mart 1964 tarihli “sürgün’’ kararıyla yaşanan trajedi SÜRGÜN’DE…
O yıllarda Büyükada’ da; Rumlar ve Türkler barış ve kardeşlik içinde yaşarlar. Herkes birbirinin inancına saygı duyarak komşuluk ilişkilerini çok sıcak bir ortamda yürütürler. Adada yaşayan ve Edebiyat Fakültesinde okuyan 5 genç; Eleni-Sedat-Nazlı ve Sotiri yakın arkadaşlardır. Çocukluklarından beri birbirlerine aşık olan Eleni ve Sedat son sınıfta evlenmeye karar verirler. Ancak Sedat yoksul bir faytoncunun oğlu, Eleni ise başarılı ve varlıklı bir babanın kızıdır. Eleni’nin babası Stavro, inanç farklılıklarını ve Sedat’ın yoksulluğunu öne sürerek bu aşka şiddetle karşı çıkar.