Melih Gökçek: Ankara’da yaptığımız eserlere solcuların adını vermem

Pazartesi, 3 Mart 2014 17:17

Google Türkiye ve Dipnot.tv işbirliği ile gerçekleştirilen Seçmen Sohbetleri’ne Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Adayı İ. Melih Gökçek konuk oldu.

Seçildiği takdirde yapacağı icraatlardan bahseden Gökçek, Radikal Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömer Şahin’in “ODTÜ Yolu’na neden Malazgirt Bulvarı dediniz? Yeni açacağınız bir yere sol kanattan bir fikir adamının ismini vermeyi düşünür müsünüz?” sorusu üzerine “Hayır düşünmem. Kendi fikirlerime uygun olan isimleri koymak zorundayım. Çünkü halk beni seçerken kendi fikirlerinin temsilcisi olduğum için seçiyor. Eğer böyle bir şey yaparsam oy kitleme ihanet etmiş olurum. O açıdan kesinlikle böyle bir şey düşünmem” şeklinde cevap verdi.

Özellikle Ankara’yı tarım ve turizm açısından geliştirmek istediklerini vurgulayan Gökçek Ankapark projesinden ve çevre ilçelerdeki tarım projelerinden bahsetti. Tarım alanından Ankara ile özdeşleşen tiftik keçisinin yetiştirilmesine önem vereceklerini belirten Gökçek, “Bu keçinin adı ak keçi. Biz koymadık zamanında konulmuş. Biz de AK Partili olduğumuz için bunu kabul ettik” dedi.