Melih Gökçek: 10 bine yakın oyumuz daha olacak

Salı, 1 Nisan 2014 16:45

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek, basın toplantısı düzenledi. Gökçek, yaptıkları itiraz sonucunda oylarının 10 bin daha artacağını iddia ederken canlı yayında savcılara da suç duyurusunda bulundu.

Gökçek’in açıklamaları şöyle:

CHP’nin bazı oyları fazla yazılmış, biz bunları dün geceden beri dökerek çalıştık. Türkiye’de en başarılı illerden biri Ankara. Hataları bulduk, bugün yaptığımız itirazlar neticesinde 10 bine yakın oyumuzu daha olacak ve 40 bini aşacak.

Seçimlerde tahminlerde bulunurken 50’ye 39 demiştim. 100 bin oy iptal edildi. 30 bin oy bir puana denk düşüyor. Ben yanılmam, yanıldım diye de çok üzülüyordum. Bugün değerlendirmeden sonra yanılmadığımı anladım.

İnsanları sokağa döküyorlar. Aman durun diyorlar. Bu mağlubiyet olduktan sonra sokaklarda olaylar çıkaracaklarını tahmin etmiştim. Sarıgül’ün basın toplantısında söyledikleri de bunu kanıtladı. Tweetlerle birbirlerine toplanılmaları söyleniyor. Mansur Yavaş çok net olarak ortaya çıktı, çok enterasan tahrikler yaptı… Mansur Yavaş’ın tweetlerini girin görün. Bu olayların kesinlikle bana göre iki tane sorumlusu vardır. Birincisi Kılıçdaroğlu, diğeri de Mansur Yavaş’tır. Çıkacak olaylardan CHP sorumludur.

Berkin’in ölümünden sonra marjinal gruplar sokağa çıktı. Kılıçdaroğlu sokaktan çekilin dedi hepsi çekildi. Tek merkezden talimat veriliyor. Gayeleri Türkiye…

Suç duyurusunda bulunuyorum, savcıları göreve çağırıyorum: Çıkan olaylardan Sayın Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş’tır sorumlu olan.

Cemaat 4 puan civarında destek verdi. MHP Mansur Yavaş’a destek verdi 8 puan civarında… Bu durumda bu sonuca vardırlar… Üçlü bir ittifak gibi gözüküyor. Bu ittifakın neticesinde baronlar açık ve net olarak destek vermişlerdir. Geçen sefer de mağlup oldular. Oyumuzu 7 puan artırmış bulunuyoruz. Başbakanımıza teşekkür ediyorum, en büyük pay onundur.