Medya’nın ‘Memnuniyetsizleri’ bu sergide!

Salı, 12 Mart 2013 12:02

Yeni Resim (1)Ülkü Demirci/ÖHA – Tan Oral’ın yazılı ve görsel medyadan 216 gazetecinin portre karikatürünü çizdiği “Memnuniyetsizler” sergisi 19 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşacak.

Ülke gündemine dair durmaksızın konuşan, yorumlar yapan ve memnuniyetsizliklerini belirterek her an her şeyi eleştirmekten yılmayan ülkemiz gazetecileri, yani Oral’ın deyimiyle ‘memnuniyetsizleri’ bu sergide…

Çizer Tan Oral “Evlerimize, masalarımıza konuk olan, o kadar çok tanıdığımız yüz var ki medyada… Onları her gün dinliyor, izliyor ve okuyoruz. Kent, siyaset, sağlık, ekonomi, çevre, şiddet ve kendilerinden söz ediyor, durmaksızın yakınıyorlar. Memnun değiller, memnuniyetsizler” sözleriyle serginin çıkış amacını anlatıyor ve esasında kendisinin de bir memnuniyetsiz olduğunu sözlerine ekliyor.

“..Bendeniz de öyleyim. Ve onları çizgilemeden duramıyorum. Medyamızda bu iki
yüzü aşkın yüzü size sergilemek istedim. Tabii ki serginin adı “Memnuniyetsizler”.

Yeni Resim

Bir nevi gazetecilerin çizgiye yansıyan silüetleriyle yüzleşmelerini sağlayacak olan sergide; Mehmet Altan’dan Tuluhan Tekelioğlu’na, Nagihan Alçı’dan Ayşe Böhürler’e, Cengiz Çandar’dan Enver Aysever’e, Ayşenur Arslan’dan İlber Ortaylı’ya, Taha Akyol’dan Engin Ardıç’a kadar bir çok gazeteci yer alıyor. Fikirleriyle medyada ayrışan bu gazeteciler, aslında fikir farkı gözetmeksizin bu sergide bir araya geliyor.

Sergi tarihi: 19 Mart- 01 Nisan 2013

Açılış ve Kokteyl: 19 Mart Salı günü, saat: 18:00 – 20:00

Sergi ziyaret: Hafta içi her gün 10:30 – 17:00; Cumartesi: Kapalı; Pazar: 12:00-16:00