Meclisten inanılmaz görüntüler: Tekmeler, iPad’ler havada uçuştu

Cumartesi, 11 Ocak 2014 16:28

HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü toplantıda AK Partili Zeyid Aslan’ın Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminagaoğlu’na uçan tekme attı. Zeyid Aslan, daha önce de CHP’li vekillere ve Meclis’teki kadın gazetecilere yönelik küfürleri sözleriyle tepki görmüştü.

Hürriyet‘in haberine göre bugünkü kavgada erkek vekillerin yanı sıra kadın vekiller de birbirlerinin üzerine yürüdü. Kadın vekilleri erkekler ayırmakta zorlandı. Eminagaoğlu, ”Hayatımın ilk dayağını yedim” diye açıklama yaptı.

Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminagaoğlu’nun üzerine “Provokatör, milletin kürsüsüne gidemezsin” diye yürüyen AK Partili vekilleri ile Eminagaoğlu ve CHP’li vekiller arasında itiş kakış yaşanırken, AK Partili Zeyid Aslan, Eminagaoğlu’na tekme atmaya çalıştı. Komisyona ara verildi. CHP, savcılığa suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

Kavga nasıl çıktı:

Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya’dan komisyona katılmak için izin istemek ve dilekçesini vermek için Eminagaoğlu yerinden kalktı ve kürsüye yürüdü. AK Partili vekiller yerlerinden fırlayarak, “Sen Meclis’in kürsüsüne böyle yürümezsin. Provokatör” diye bağırdılar. CHP’li vekillerin de müdahalesi ile salon karıştı. AK Partililer, CHP’liler ve Eminagoglu arasında itiş kakış oldu. AK Partililer, “Atın bunu dışarı” diye bağırdılar. AK Partili Harun Karaca ise Eminagaoğlu’nun kolunu çekince Eminagaoğlu sendeledi.