Meclis’te Ajda Pekkan rüzgarı! Süperstar’dan siyasete yeşil ışık

Çarşamba, 8 Mayıs 2013 08:25

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Meclis lokantasındaki yemek artıklarının hayvan barınaklarına gönderilmesine destek için TBMM’ye gelen Ajda Pekkan, akil insan olmaya sıcak bakmadı, vekil olmaya yeşil ışık yaktı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in davetlisi olarak Meclis’e gelen Pekkan, uçağı rötar yapınca Cemil Çiçek ile görüşemedi. Pekkan, TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu ile birlikte Meclis lokantasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Meclis’teki bu kampanyanın kendisine hoş geldiğini belirten Pekkan, “Bizim sinerjimizle özel sektöre de bunu yaygınlaştıracağımızı düşünüyorum. Ben işin başında olacağım dedi. Pekkan, Meclis lokantasında masalara konulan tabaklara kürdan ve peçete bırakılmamasına ilişkin yazıyı okudu. Pekkan, gazetecilerin siyasete ilişkin sorularını da yanıtladı.

“AKİL İNSAN OLMAYI İSTEMİYORUM”
“Siyasileri izliyor musunuz?” şeklindeki soruya “Tabi, bir Türk olarak ve Türkiye’de oturduğum için izliyorum” cevabını veren Pekkan, akil insanlar ile ilgili bir soru üzerine ise, “Ben insanların akil olma istemini çok normal karşılıyorum. Belki de Türkiye’nin böyle bir gruba, böyle kişilere gereksinimi var diye düşünüyorum, daha çok objektif olmaları açısından. Ben kendim daha uzak kalmayı tercih ediyorum. Bu kadar medyatik olmak, medyatik bir sanatçı olarak bunun zaman zaman yanlış tanımlanacağını düşünerek şimdiden hayata küsmek istemiyorum. Çünkü ben ülkemi çok seviyorum. Ülkemin içindeki olan bitenle her şeyle yaşıyorum ve bütün pozitif ve negatif oluşan her şeyden etkileniyorum. Tabi ki hep pozitif şeyler olmasını istiyoruz. Umarım her şey çok daha güzel olacak.” dedi.

“ÇÖZÜM SÜRECİNDE NETİCEYİ BEKLİYORUM”
Bir gazetecinin “Çözüm sürecinden umutlu musunuz?” şeklindeki sorusuna cevap veren Pekkan, “Neticeye bakıyorum, neticeyi bekliyorum. Şu anda mutlu olmak çok rölatif bir kavram. Faraziyelere yaşamak istemiyorum. Gerçeği yaşayarak, sabah uyandığımda akşama kadar ne oluyorsa hayatımızda bunların bir sentezini yapıp yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“SİYASET İÇİN YEŞİL IŞIK”
Pekkan, “Siyaseti düşünüyor musunuz?” şeklindeki soruya ise, “Yarın ne getirir ne götürür belli olmaz ama ben hep içinizdeyim” şeklinde cevap verdi.