Mühendislikten Müzisyenliğe: Bir Silikon Vadisi Hikayesi

Salı, 28 Mart 2017 15:27

Mechanical Turk, tam bir Silikon Vadisi hikayesi. Mühendislik altyapısından gelen, Google, Apple gibi şirketlerde çalışan dört müzisyenden oluşuyor. Amacı ABD’yi Türkçe pop-rock’la tanıştırmak olan grubun doğal olarak en büyük dinleyici kitlesi yine burada yaşayan Türkler.

Geçtiğimiz sene San Francisco ve civarında verdikleri konserler yok satınca, başka şehirlerden de sesleri duyulmaya başlamış. 1 Nisan’da yine San Francisco konseriyle ilk turnelerine başlayacak gurubun, 15 Nisan’da Los Angeles ve 16 Nisan’da San Diego konserleri olacak. Gurbetteki dinleyicinin tanıdık melodilerle ne kadar coştuğunu belirten grup üyeleri, Amerikalı dinleyicileri de unutmamış. Bilinen Türkçe ve İngilizce parçaları birbirine karıştırarak yaptıkları “fusion” eserlerin konserlerde çok ilgi gördüğünü söylüyorlar.

Daha fazla bilgi ve biletler için Mechanical Turk’u sosyal medyada takip edebilirsiniz:
www.facebook.com/mechanicalturkband/
www.instagram.com/mechanicalturkband

5N1K röportajı:

California Tour Teaser:

Youtube Kanalı:

https://www.youtube.com/channel/UCQ-caYpKeppUI8n9pxGdnEw

Konser detayları:

San Francisco: April 1st Neck of the Woods
Tickets: https://bit.ly/mturkbandsf

Los Angeles: April 15th UNION
Tickets: https://bit.ly/mturkbandla

San Diego: April 16th The Holding Company
Tickets: https://bit.ly/mturkbandsd

Biografi:

Türkiye’deyken çıkardığı Üç Boyutlu Yalnızlık albümüyle tanınan Kaan Tarıman’ın solist olduğu Mechanical Turk, Turkcell’in resmi grubu Celloband’in kurucularından davulcu Sonat Karakaş’ın, Sabancı Üniversitesi Rock Korosu’nu duayenlerinden gitarist Can Yücel ve basçı Utku Küçük ile beraber yola çıkmasıyla başlıyor. Utku’nun müzik kariyerini Istanbul’da devam ettirme kararından sonra gruba başka bir tecrübeli isim, Sedat Parlatıcıbilek katılıyor. Mayıs 2015′te San Francisco’da verdikleri ilk konserden beri giderek artan bir kitle ve enerjiyle dinleyicileri onları yalnız bırakmıyor. Grubun en dikkat çeken yanlarından biri bilinen Türkçe ve İngilizce parçaları birbirine karıştırarak yeni sesler elde etmeleri. Konserlerinde Kaan’ın albümünden şarkılar seslendirmeyi de ihmal etmiyorlar.