Matrix Şehri San Francisco

Çarşamba, 15 Ekim 2014 12:49

Amerika’da 68 gençlik hareketinin ortaya çıktığı ve en çok taraftar bulduğu şehirdir San Francisco. Arctic Monkeys müzik grubu “Fake tales of San Francisco” şarkısında bu şehri herkesten daha iyi anlatmış.

Renkli insanlarla dolu, teknoloji şirketi deposu, Asyalı insanların grup halinde dolaştığı, her çeşit restoranın en iyisinin bulunduğu, ellini sallasan hipster gençlere değeceğin, en önemli bankaların olduğu, köprü cenneti orijinal Matrix şehri.

rooftop gardenBu şehirde Nob Hill’in tepesinde yer alan simgesel yapı San Francisco Fairmont oteline gitmenizi önereceğiz. Yüksek tavanlar, çekilerek açılabilen yenilikçi minibar, USB girişleri bulunan modern çalışma masası odalarda bulunan olanaklardan yalnızca birkaçı. Otel konaklamanız süresince spor ayakkabıları da dahil olmak üzere egzersiz malzemeleri temin ediyor. Bu da her otelde bulunan bir özellik değil. Spor sevenler içinde önemli bir detay.

lobbyFairmont’un bazı oda veya süitleri tablo güzelliğinde koy ve şehir manzarasına sahip. Bu süitlerden Golden Gate Köprüsü, Oakland Körfez Köprüsü (Bay Bridge) Transamerica Pyramid adlı gökdelen ve Angel Adası’nın panoramik manzaralarını ayaklarınızı uzatarak seyredebiliyorsunuz.

001537-12-Balcony-Suite3San Francisco Fairmont’taki Tonga Room & Hurricane Bar, Asya mutfağı ve canlı eğlencelerle hizmetinizde. Laurel Court Restaurant and Bar her hafta sonu geleneksel ikindi çayı servisi yapmakta.

The Fairmont, Ferry Building’e taksi ile 5 dakika, Golden Gate Köprüsü’ne ise 6 kilometre uzaklıktadır. San Francisco Uluslararası Havaalanı ise 20 dakikalık sürüş mesafesinde bulunuyor.

Hazırlayan: Aslı Göknar

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play