Masallar Şehri Prag

Perşembe, 4 Aralık 2014 12:21

Mimarisi, muazzam planlaması, mükemmel Arnavut kaldırımlı şehir… Sokaklarında yürürken masal kahramanları ile karşılaşacakmış gibi hissediyorsunuz. Prag’a gittiğiniz zaman mutlaka bir caz bara gidin, siyah bira için ve nehirde bir tekne gezisi yapın.

aria hotel genelllŞehirde dolaşırken ayrıntılarda kendinizi kaybediyorsunuz. Şehir merkezindeki tüm binaların dış cephesi heykel, kabartma motiflerden oluşuyor. Dükkanların çoğunluğu kuklacı ve kuyumcu ve bir de züccaciyeci! Sadece Çek Cumhuriyeti’nde çıkarılan ve Çek taşı olarak bilinen Granatlı takıları Wenceslas caddesindeki kuyumcularda bulabilirsiniz. Dünyanın en kaliteli kristallerinden olan Bohemia Kristali de tüm züccaciyelerde bulunuyor.

hotelBu tarihi şehirde size, Aria Hotel’de kalmanızı önereceğiz. Prag’ın tarihi merkezindeki lüks Aria Hotel, tarihi Mala Strana mahallesinde yer alıyor. Eğer burada konaklayacaksanız Karl Köprüsü üzerinden 15 dakikalık bir yürüyüş ile Eski Kent’e ulaşabilirsiniz.

music_boxTüm odalarda zengin bir müzik ve DVD kütüphanesi ile bilgisayar bulunuyor. Odanızdan ya Aziz Nikolaos Kilisesi’ni ya da Kış Bahçesi Atriyum manzarasını görebilirsiniz.

Çatıdaki bahçe terasından şehrin direkt manzarasının keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz. Otel bünyesindeki Coda Restaurant şehrin en iyi restoranlarından biri olarak gösteriliyor. Şefi ise David Sasek. Coda’nın retro olarak dekore edilmiş çok cool bir yemek düzeni var. Aria Hotel, Ekim ayı sonuna kadar Barok Vrtbovska Bahçeleri’ne doğrudan erişim imkanı sağlıyor.

Hazırlayan: Aslı Göknar

Dipnot Tablet’in 193. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play