Mansur Yavaş son kararını verdi: CHP’den adayım

Pazartesi, 16 Aralık 2013 15:59

2009 yılındaki yerel seçimlerde MHP ‘den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş, bu kez CHP ‘den aday olacağını resmen açıkladı. İsminin CHP ile anılması üzerine kulislerde hareketliliğe neden olan Yavaş sonunda sessizliğini bozdu. Mansur Yavaş, “kararımı verdim, CHP’den aday olmak istiyorum” dedi. Endişeniz var mı’ sorusuna ise Mansur Yavaş, “Hayır yok, ben kazanırım. Gökçek’le didişmeden, sadece projelerimi konuşacağım” diye cevap verdi.

Ankara Büyükşehir mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti ’nin adayı Melih Gökçek ise Yavaş’ın CHP’den aday olabileceği üzerine çıkan tartışmalara Twitter’dan gönderme yaptı. Gökçek açıklamasında Kemal Kılıçdaroğlu ’na yüklenerek “Ne hallere düştün sen, sana bir teklifim var” dedi ve CHP ile dalga geçer gibi bir açıklama yaptı.

İşte Melih Gökçek’in Twitter’da Mansur Yavaş yorumu:

Mansur’un CHP’ye iki ana şartı… Büyükşehir listesini ben yapacağım… Söylemlerime CHP karışamaz ve dayatma yapamaz… Ne hallere düştün KK…

CHP adayı solcumu olsun sağcımı, kafaları döndü. KK’ya teklifim büyükşehir belediye başkanlığına Mansur’la Muharremi birlikte seçim kuruluna bildirsin… Söz veriyorum seçim kuruluna itiraz etmeyeceğim ve AK Partiye itiraz ettirmemek için elimden geleni yapacağım.

CHP bu kıyağımı unutmasın. Seçilince belediyeyi bir gün Mansur, bir gün Muharrem idare eder. İkisi bir AK Parti adayı etmezse onu da bilemem…