Madrid: Vanilla Sky’ın Orijinal Versiyonu

Çarşamba, 22 Ekim 2014 17:59

Madrid, zengin tarihi mirasının yanı sıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşır. Şehrin yüksek konumu ve hava kütlelerinin etkisine açık olması sebebiyle ani sıcaklık değişiklikleri sıkça görülür. Yani bir Ekim zamanında bile ilikleri donduracak kadar soğuk olabilir.

The_Westin_Palace_MadridFeci turistik olmasına rağmen otellerde çalışanlar dahil kimsenin İngilizce, Fransızca hiç bir yabancı dil bilmemesi sizi şaşırtmasın. Madrid şehri gezip görmek için yaz aylarının, yaşamak içinse sonbahar ve ilkbahar aylarının tercih edilmesi gerektiği,şehrin merkezinde Belgrad ormanı gibi kocaman bir park barındıran, Vanilla Sky’ın orijinal versiyonu olan ve Abre Los Ojos’un çekimlerine ev sahipliği yapmış bir şehirdir.

Tabi bir de “Real Madrid” takımı var. Real Madrid futbol takımını herhalde dünyada bilmeyen yoktur. Biz de yazmadan edemedik. FIFA tarafından 20. yüzyılın en iyi futbol takımı olarak nitelendirilen kulübün isminde bulunan “Real” kelimesi İspanyolca’da “kraliyet” anlamına gelmektedir. Bu ünvan logosunda bulunan kraliyet tacı ile birlikte 1920 yılında XIII. Alfonso tarafından kulübe verilmiştir. Real Madrid; “Real” ünvanını kullanma ve logosunda kraliyet tacını taşıma yetkisini direkt olarak kraldan alan ender kulüplerden biridir.

LOBBYBu hafta sizlere Madrid’de Westin Palace Hotel de kalmanızı önereceğiz. Bu lüks otel, Madrid’in merkezinde, sanat üçgeninin içinde yer almaktadır. Parlamento yolun karşısında ve Kraliyet Sarayı ile Opera Evi yürüme mesafesindedir.

Otel, vitraylı güzel cam kubbesiyle ünlüdür. Bu kubbenin altında müzik eşliğinde harika bir kahvaltı edebilirsiniz. Akşamüstü yine kubbenin altında olan Palace Bar’da kokteyl içmenizi öneririz. Canlı müzik sunulan bar, Ernest Hemingway’in “Güneş de Doğar” adlı eseriyle ünlenmiştir.

RoyalSuiteBedRoomTheWestinPalaceMadridPalace’ın odaları ise zarif ve modern bir tarzda döşenmiş. Odalarda ödüllü Westin Heavenly yatakları ve Heavenly küveti bulunuyor. Westin Palace, Prado, Thyssen ve Reina Sofia Müzeleri’ne sadece 300 metre uzaklıkta bulunuyor.

Hazırlayan: Aslı Göknar

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK
iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play