Madonna’dan Dolce & Gabbana boykotuna destek

Cuma, 20 Mart 2015 13:40

Moda dünyasında var oluşlarının ilk 23 yılını el ele geçiren, daha sonra ayrılsalar da markaları için birlikte çalışmaya devam eden Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, geçtiğimiz hafta bir “sentetik bebek” tartışması yaratmışlardı. Eşcinsel modacılar, geleneksel aileler içinde büyüdükleri için tüp bebek veya taşıyıcı anne yoluyla dünyaya gelen çocuklara ve ailelerine dil uzatınca başta Elton John olmak üzere birçok sanatçıdan tepki toplamışlardı.

Dolce & Gabbana’yı boykot etme çağrısında bulunan Elton John ve onlara sadece kendilerini sevmelerini nasihat eden Ricky Martin gibi ünlü isimlere Madonna da katıldı. Dolce & Gabbana’nın eski marka yüzü olan sanatçı, Instagram hesabında Dolce & Gabbana çekimlerinden bir bebekle olan pozunu paylaştı ve şöyle yazdı:

“Bu dünyaya ve ailesine nasıl gelmiş olursa olsun her bebeğin bir ruhu vardır. Ruhla ilgili hiçbir şey sentetik olamaz! Öyleyse tüp bebek yöntemini ve taşıyıcı anneliği nasıl reddederiz? Her ruh bize bir ders vermek için dünyaya gelir. Her şeyde Tanrının eli var, teknolojide bile! İnsanoğlunun her şeyi kendi başına yapabildiğini düşünmek kibirliliktir. Aşağıdaki yukarıdakine, yukarıdaki de aşağıdakine benzer. Konuşmadan önce düşün.”

Kaynak: karnaval.com