Madenciler için yan yana toplu mezar kazılıyor

Çarşamba, 14 Mayıs 2014 17:16

Manisa’da 250′den fazla işçinin öldüğü ve 100′den fazla madencinin mahsur olduğu madende ölenler için Soma Belediye yan yana toplu mezar kazıyor.

Manisa’nın Kırkağaç ilçesi de maden işçilerinin cenazelerini almaya gelen aileler için seferber oldu.

MADENCİLER İÇİN KAMYONLARLA TABUT GETİRİLDİ

Türkiye’yi yasa boğan Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki maden ocağındaki faciada yaşamlarını yitiren ve otopsileri tamamlanan maden işçileri için Manisa’nın ilçeleri ve köylerinden kamyonlarla tabut toplandı.

Maden ocağındaki facia ardından ölenlerin sayısının 200′ü aştı. Büyük kentlerden gönderilen adli tıp uzmanları cesetleri çıkarılan işçilerin otopsilerini kısa sürede tamamlamaya çalışırken, savcılar da kimlik tespitini yaptı. Ölen madencilerden işlemleri bitenlerin cenazeleri yakınlarına teslim ediliyor. Binlerce kişi yakınlarından gelecek umutlu haberi ve cenazesinin bulunmasını beklerken, gözyaşları dinmedi.

Yetkililerin isteği üzerine Manisa’nın tüm ilçeleri ve köylerinde bulunan tüm tabutların toplatılmasına karar verildi. Kamyonlara yüklenen tabutlar acı içerisinde kıvranan yakınlarının yanından geçerken ortaya yürek burkan görüntüler ortaya çıktı.