Lost in Translation: Tokyo

Perşembe, 21 Mayıs 2015 13:24

Sofia Coppola’nın yönetmenliğini yaptığı bu filmi seyredince Tokyo’ya gitmeye karar verdim. Sofia, filmi HD formatında değil film formatında çekmiş. Bundan dolayı film baştan sona o kadar fotografik ki sanki bienal için yapılmış bir filmi seyrediyormuş hissi veriyor.

Bence Tokyo’yu farklı kılan bu büyük şehrin kendisinden ziyade içinde yaşayan Japon halkı! 35 milyon nüfus varken bir toplum nasıl bu kadar kibar, temiz ve güler yüzlü olabilir?

cafeSize, “Lost in Translation” filminde de geçen Park Hyatt otelinde kalmanızı öneriyoruz. Otelde vakit geçirirken gayet geniş odalar ve büyük pencerelerden Shinjuku’nun canlı sokaklarını izleyebilirsiniz. Odalarda zaten Fuji Dağı’nın ya da Shinjuku’nun güzel manzarası var. Aynı zamanda Mısır pamuğundan yapılmış nevresimlerde mis gibi uyayacaksınız.

Otelin kapalı yüzme havuzu ve 52. katta yer alan bir restoranı bulunuyor. 52. kattaki New York Grill, şehrin muhteşem siluetini sergiliyor. Park Hyatt’da kalmasanız bile burada yemeğe gelin. Otelde bu restoran dışında modern Japon yemekleri, Fransız mutfağı ve şık bir kafe de bulunuyor. Bu arada Park Spa’daki Club’da kesinlikle masaj yaptırmanızı öneriyoruz. Otelin kütüphanesi geniş bir arşive sahip…

spaShinjuku Merkez Parkı, otele 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. JR Shinjuku Tren İstasyonu 15 dakikalık, Shinjuku Gyoen ise 20 dakikalık yürüme mesafede…

Shinjuku Ward, gece hayatı, alışveriş ve yemek ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek…

Hazırlayan: ASLI  GÖKNAR

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 217. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play