Limonlu su içmeniz için 7 neden

Salı, 25 Kasım 2014 15:51

Ilık bir bardak su ve 1 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile güne başlamayı ihmal etmeyin. Bir o kadar basit fakat faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz karışımın faydaları şunlar:

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir

Limon, C vitamini ve potasyum içeriği oldukça yüksek bir meyvedir. Soğuk algınlığı ve enerji düşüklüğünde C vitamin ihtiyacı artmaktadır. Ayrıca potasyum beyin ve sinir fonksiyonlarını uyarır ve kan basıncını kontrol eder. Bundan dolayı günde en az yarım limon tüketin.

Detox Etki Gösterir

Limonda bulunan antioksidanlar böbrek ve karaciğer fonksiyonlarının iyileştirilmesine yardımcıdır. Vücutta biriken atıkların atılmasında idrar söktürücü olan limon suyu oldukça önemlidir.

Vücut PH’ını Dengeler

İster inanın ister inanmayın limon inanılmaz alkali bir meyvedir. Tadı ve kendisi asidik olsa da bizim vücudumuzun içinde onlar bazik görev görmektedir. Alkalı bir vücut sağlıklı bir vücuttur. Eğer sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız limon bu kapının açılmasını sağlayacak anahtardır.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Limon içeriğinde barındırdığı yüksek miktarda pektin sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Pektin lifi sizi uzun süre tok tutar ve açlık hissiyatınızı baskılar. Ayrıca pektin vücuda alınan glukoz ya da şeker emilimini yavaşlatır, kan şekerinin aşırı yükselmesini önler.

Doğal İdrar Söktürücüdür

Limon suyu, limon vücutta idrar çıkışını arttırarak, vücutta biriken istenmeyen maddelerin temizlemesine yardımcı olur. Vücutta biriken toksinler, limon suyu sayesinde idrarla birlikte dışarıya atılmaktadır.

Hazırlayan: Cenk Özyılmaz

Devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play