Leyla ile Mecnun Ekibi Sahnede: Leyla The Band

Cumartesi, 4 Mayıs 2013 12:45

Dipnot/Özel - TRT 1’de yayınlanan ve kısa sürede bir fenomen haline dönüşen Leyla ve Mecnun dizisinin oyuncuları ve yönetmeni, Leyla The Band adında bir müzik grubu kurdu. Hazırladıkları iki parçayı da resmi sosyal ağ hesaplarından duyurdular.

1993-96 yılları arası Knight Errant adlı grubun vokalistliğini de yapan dizinin Mecnun’u Ali Atay, grubun solistliğini yaparken; davulda, dizinin yönetmeni Onur Ünlü, bas gitarda dizide İsmail Abi’yi canlandıran Serkan Keskin, klavyede dizinin Yavuz’u Osman Sonant, gitarda Fırat İkisivri ve perküsyonda Sarp Aydınoğlu bulunuyor.

3 sezondur dizide birçok şarkıyı yeniden yorumlayan oyuncular, bu sefer kendi gruplarını kurarak, kendi yazdıkları şarkıları söylüyorlar. Sözlerini Ali Atay ve Murat Onbul’un birlikte yazdığı “Yokluğunda” parçası ile sosyal medyada çok konuşulan Leyla The Band, hemen ardından grubun birlikte yazdığı ikinci parçaları Aşk Bitti’yi yayınladılar.

21 Mayıs’ta Jolly Joker İstanbul’da ve 30 Mayıs Jolly Joker Ankara’da ilk konserlerini verecek olan grubun, bilet satışlarının bir kısmı şimdiden bitti. Leyla ve Mecnun ekibinin tamamını bir arada görmek ve grubu canlı olarak izlemek isteyenlere duyurulur. Elinizi çabuk tutun!