LeBron James eve geri dönüyor

Cumartesi, 12 Temmuz 2014 11:08

NBA’in en büyük yıldızlarından biri olan LeBron James, Miami Heat’de yaşadığı 2 şampiyonluğun ardından Clevland Cavaliers’a geri döndü! LeBron James, kararını “Eve geliyorum” yazan bir fotoğrafını paylaşarak duyurdu.

2010′da olaylı bir şekilde Clevland Cavaliers ile yollarını ayıran süper yıldız, Miami Heat’de yaşadığı 2 şampiyonluğun ardından eski yuvası Clevland Cavaliers’a geri döndüğünü açıkladı. James, sezon sonunda serbest kalmıştı.

LeBron James duygusal bir açıklamalayla kararını duyururken şunları söyledi:

Ben her şeyden önce Ohio’da doğup büyüdüm. Orası benim yürümeye, koşmaya, ağlamaya başladığım yer. Benim kalbimde ayrı bir yeri var. Oradaki insanlar benim gelişimimi yakından takip etti. Bazen kendimi onların çocuğuymuşum gibi hissediyorum. Onların tutkuları bazen üzerimde baskı yaratıyor fakat bu beni yönlendiriyor. Yapabildiğim zamanlarda onlara umut aşılamak, ilham vermek istiyorum. Benim Ohio ile olan ilişkim basketbolla olandan çok daha büyük. Dört sene önce bunu anlayamamıştım. Şimdi anlıyorum.

Cleveland’tan ayrılmakla hata yaptığını itiraf eden James, “Ayrılık kararı benim için çok zordu. Taraftarların beni yuhalaması ve formamın yakılmasını izlemek hiç kolay olmadı. Ancak başkan Dan Gilbert’la yeniden bir araya gelip yüz yüze konuştuk. Herkes hata yapar ve ben de yaptım. Kimse içinde kin tutmamalı” ifadelerini kullandı.

Tags