Kuzu: Velev ki MİT Özgür Suriye Ordusu’na silah taşıyor

Cuma, 24 Ocak 2014 12:30

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, silah yüklü TIR’larla ilgili Twitter üzerinden açıklamalar yaptı. Kuzu,”Velev ki bu TIR’larda MİT, Suriye’de her gün bombalar atılan Özgür Suriye ordusuna, ya da Bucak Türkmenlerine silah taşıyor! Neresi gayri vicdanı?” dedi.

19 Ocak’ta Adana’da içerisinde silah ve mühimmat olduğu iddiasıyla durdurulan ve daha sonra MİT’e ait olduğu açıklanan TIR’lar ile ilgili olarak Twitter hesabından şu tweetleri attı:

“Velev ki bu TIR’larda MİT, Suriye’de her gün bombalar atılan Özgür Suriye ordusuna ya da Bucak Türkmenlerine silah taşıyor! Neresi gayri vicdanı? TIR’lara karşı yapılan operasyonlarda hedef, bölgeye tek gıda yardımı götürme potansiyeline sahip sivil toplum kuruluşu İHH’yı yıpratmaktır. Biri bana söylesin? Dünyanın bir çok bölgesine sahi bunca silah kimin tarafından sokuluyor? Ellerin TIR’larını arayacak hiç savcıları yok mu? Bilelim ki, doğru ya da yanlış her ülkenin sırları ve istihbaratının yaptığı işleri vardır. Her şey idealizmle maalesef çözülemiyor. Ne dersiniz? Ey Tayyip Erdoğan’nın amansız ve iflah olmaz düşmanları: İnanın gerçek zararı kendinize ve bu ülkenin geleceğine veriyorsunuz. Gemiyi delmeyin.”

Kuzu tepkilere şu tweet’ler ile cevap verdi:

Farkındayım, tweet’lerim bazılarını çileden çıkarıyor. Fakat ne yapalım; doğruları yazmak bizim aslı görevimiz. Gerçekler maalesef acıdır. Bakın tarihe! Tüm ama tüm Türk ve İşl?m Devletleri hep içerdeki hainler tarafından yıkılmış. Burada lafı kim üzerine alırsa o hain.”

Cümlenize ’Filancanın yargıcı- savcısı’ diye başladığınızda…

Komisyon Başkanı Burhan Kuzu’nun Twitter hesabından attığı en son attığı twitte ise paralel devletle adları anılan hakim ve savcılarla ilgili oldu ve dikkat çeken şu twiti attı: “Hakim ve savcılar ’damgalı’ olamaz. Cümlenize ’Filancanın yargıcı- savcısı’ diye başladığınızda, orada adalet anında biter. Önce bu giderilmeli.”