Kuyt’tan Dünya Kupası mesajı: Macaristan’ı yeneceğiz

Cuma, 13 Eylül 2013 11:27

fft104mm2512257Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt, Hollanda milli takımıyla Macaristan’ı yenmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

İstanbul’da düzenlene bir panelde biraraya gelen Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızları Wesley Sneijder ile Dirk Kuyt haftaya oynanacak derbi için çarpıcı yorumlarda bulundu.

Gruptan çıkmayı garantilediklerinin altını çizen Dirk Kuyt buna rağmen Macaristan maçında tüm çabalarını sahaya yansıtacaklarını söylerken Sneijder, Fatih Terim’e karşı oynamanın zor olacağına dikkat çekti.kuyt_sneijder_hollanda_eski-e1358498170521

Galatasaray taraftarı olduğunu söyleyen bir konuğun Sneijder’e, “En son Galatasaray, Kadıköy’de Fenerbahçe’yi yendiğinde 14 yaşındaydım. Bu sezon kazanacak mıyız ?” sorusunu yöneltti. Fenerbahçeli Kuyt’ın Sneijder’i beklemeden “Hayır” cevabını vermesi, salonda gülüşmelere neden olurken, Sneijder buna yönelik, “Gelecek ilk maçta bunu göreceksiniz” dedi.

Kuyt’ın katılımcılara Türkçe olarak, “Çok teşekkürler, iyi günler” şeklinde seslenmesinin ardından, iki futbolcu da Türk Telekom standında imzaladıkları atkıları sporseverlere dağıttı.